reklamı kapat

POPÜLER

Netflix
Netflix

Netflix’ten ebeveynleri sevindirecek yeni imkanlar

Dünyanın en büyük eğlence platformlarından Netflix, kısa süre önce ebeveynleri fazlasıyla sevindirecek yeni imkanları tanıttı.

Hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda birçok kişiyi memnun eden bir adım atan ve Türkiye’de sunduğu ebeveyn kontrollerini güçlendiren dev platform Netflix, şimdi dünya genelinde ebeveynlere daha fazla seçenek ve kontrol sağlayacak bir dizi değişiklik yapacağını açıkladı. Türkiye’de de geçerli olacak bu değişiklikler ile ebeveynlerin çocukları için doğru içeriklere karar vermesinin daha kolay hale geleceği aktarılıyor. Firma tarafından geri bildirimler göz önüne alınarak oluşturulan yeni kontroller sayesinde ebeveynler artık şunları yapabilecek:

– Çocukların kullanmasını önlemek için bireysel profillere PIN koruması tanımlamak

– Yaşlarına uygun olmayan içerikleri filtreleyerek çocuklarının Netflix deneyimini özelleştirmek

– Belirlenecek yapımları filtreleyerek çocukların profilinde bu yapımların görünmesini engellemek

– Hesap ayarları içerisindeki “Profil ve Ebeveyn Kontrolleri” bölümünü kullanarak her profilin ayarlarını kolayca incelemek

– Çocuklarının onlar için oluşturulan profilde neler izlediklerini görmek

– Çocuk profillerinde bölümleri otomatik oynatma özelliğini kapatmak

Konu hakkında konuşan Netflix Çocuk Ürün Müdürü Michelle Parsons; “Her ailenin farklı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bir yandan Klaus – Sihirli Plan gibi ödüllü animasyon filmler, Küçük Bheem ile Büyük Maceralar gibi diziler veya Carmen Sandiego: Çalmak ya da Çalmamak gibi interaktif diziler dahil dünyanın dört bir yanından birçok farklı çocuk ve aile içeriğine yatırım yapıyor, diğer yandan ebeveynlere daha fazla seçenek ve kontrol sunmaya çalışıyoruz. Bugün itibarıyla kullanıma sunduğumuz geliştirilmiş ebeveyn kontrollerinin, ailelerin çocukları için doğru seçimleri yapmasına yardımcı olacağını umuyoruz.” diyor.

Kullanıcıların yeni ebeveyn kontrollerinden faydalanmak için mobil cihazlarda veya dizüstü bilgisayarlarda hesap ayarlarına girmesi ve tercih edilen düzenlemeleri seçmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix, kısa süre önce koronavirüs şartlarında kalite kısıtlamasına gitmişti

Koronavirüs nedeniyle evde kalmak zorunda kalan kişiler nedeniyle Avrupa’da internet kullanımı inanılmaz oranda arttı ve firma bunun önlemek adına bölgedeki kullanıcıların “bit rate” değerini aşağıya çekti. Firma bu adımı geçtiğimiz ayın sonunda Türkiye’de de attı. İnternet üzerindeki yükü azaltmak adına artık Türkiye’deki görüntü kalitesi de eskisinden biraz daha düşük durumda.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni iPad Pro modeli ile tanışın