reklamı kapat

POPÜLER

Chrome Android

Chrome’un Android sürümüne gelen faydalı değişiklik

İnternet devi Google‘ın popüler tarayıcısı Chrome, Android tarafında faydalı bir değişiklik aldı, sekme yönetimi kolaylaştı.

Google Chrome, masaüstü tarafında olduğu kadar mobil tarafta da ciddi şekilde ses getiriyor. Kullanıcı kitlesi Android dünyasına bağlı olarak sürekli olarak artan tarayıcı, şimdi bu tarafta kullanıcı deneyimi iyileştiren bir güncelleme aldı. Tarayıcının yeni sürümüyle artık açılmış mevcut sekmeyi kapatmak ve yeni bir standart ile gizli sekme açmak için adres çubuğunun hemen yanındaki tuşa (Açık sayfa sayısını kare içinde gösteren) basılı tutmak yeterli oluyor. Burada açılan yukarıda görebileceğiniz ufak menüden özellikle sekme kapatma işlemi hızlı şekilde yapılabiliyor. Biliyorsunuz daha önce bunun için adres çubuğunun yanındaki tuşa basıp açılan sayfadan istenilen sekmenin yanındaki “x” tuşuna basılması gerekiyordu. Bu yeni yapı çok daha kullanışlı görünüyor ve kişilerden olumlu geri dönüş alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome, geçtiğimiz dönemde Android tarafında büyük bir başarıya ulaştı

Popüler uygulama, Android uygulama marketi Play Store’da tam 5 milyar indirme rakamına ulaşmayı başardı. Ancak uygulama bu konuda bir ilke imza atmadı. Çünkü Google’ın arkasında olduğu YouTube da Play Store’da 5 milyar indirme rakamını geçmiş bir uygulama. Yine Gmail’in de 5 milyarı geride bıraktığı görülüyor. Facebook ve Instagram ise Play Store’da 1 milyar indirmenin üzerinde bulunan uygulamalar arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi Note 10 modeli