reklamı kapat

POPÜLER

Chrome 92

Chrome 92 ile kullanıma sunulan faydalı yenilikler

Google, dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı Chrome için geliştirmelere devam ediyor. Chrome 92 ile güzel yenilikler var.

Google tarafından hazırlanan tüm platformlar için kullanıma sunulan Chrome 92, ilk olarak kişileri phishing / oltalama saldırılarına karşı daha iyi koruyor ve bunu yaparken performansı eskiye oranla çok daha az düşürüyor.

Android tarafında sitelere verilen izinlerin direkt olarak adres çubuğu üzerinden hızlı şekilde kontrol edilmesine imkan tanıyan son sürüm, yeni Chrome eylemleri ile adres çubuğundan yazarak tarayıcı kontrolünü daha yetenekli hale getiriyor. Örneğin masaüstünde artık direkt olarak adres çubuğuna yazarak “güvenlik kontrolü” yapılabiliyor.

Bu tarz ufak adımlar ile daha kullanışlı hale gelen tarayıcı, tüm “halen aşırı sistem tüketiyor” şikayetlerine rağmen milyonların bir numaralı seçeneği konumunda kalmayı sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS için Chrome 92 özelinde de güzel yenilikler var

iOS tarafından yapılan yenilikler ciddi sayıda. Bu konuda Chrome 92 için Google’ın yayımladı tam sürüm notları tam olarak şöyle:

“Chrome’u seçtiğiniz için teşekkürler. Bu sürümle birlikte:

• -Artık bir web sayfasının tamamının ekran görüntüsünü alabilirsiniz. İlk ekran görüntüsünü aldıktan sonra, ekran görüntüsü düzenleyicinin üst kısmındaki “Tam Sayfa” seçeneğini bulun.

• -Touch ID, Face ID veya şifre kodu ile Gizli sekmelerinizi daha güvenli hale getirebilirsiniz. Chrome uygulamasına geri döndüğünüzde kimliğinizi doğrulayana kadar Gizli sekmeleriniz görünmez. Özelliği açmak için Ayarlar > Gizlilik > Chrome’u kapattığınızda Gizli sekmeleri kilitleyin ayarına gidin.

• -Yeni Sekme Sayfası’ndaki Keşfet’in yenilenen tasarımı, ilgi alanlarınızı araştırmanızı kolaylaştırıyor.

• -Sekme Değiştirici’den tüm sekmeleri kapatmak istediğinizde Chrome artık onay istiyor.

• -Ayarlar, Geçmiş ve Yer İşaretleri görsel olarak yeniden tasarlandı.

• -Sekme Değiştirici’den Okuma Listenize ayrı ayrı sekmeler ekleyebilir, paylaşabilir ve yer işareti koyabilirsiniz. Bu seçeneklerin yer aldığı menüyü görüntülemek için Sekme Değiştirici’de herhangi bir sekmeyi seçip basılı tutun.

• -Kararlılık ve performans iyileştirmeleri.”

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı