reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

300 gram daha hafif yeni PlayStation 5 Digital Edition gündemde

Japonya merkezli olarak ilginç bir durum gündemde. Normalden daha hafif PlayStation 5 Digital Edition ses getirmiş durumda.

PS5 biliyorsunuz pazara iki farklı sürüm halinde çıktı. Ana sürümde bir disk sürücüsü yer alırken, “dijital” olarak geçen sürümde ise disk sürücüsü yer almıyor.

İşte bu dijital sürüm için Japonya’da yeni bir versiyon satılmaya başlandı. Bu sürümün en büyük farkı ise ilk çıkan dijital sürümden 300 gram kadar hafif olması. 300 gram aşırı olmasa da az bir rakam değil. Peki bu fark nereden kaynaklanıyor? Cevap henüz bilinmiyor.

Ortaya çıktığı kadarıyla yeni PlayStation 5 Digital Edition sürümü için bulunan tek değişiklik, ürünün bacak bağlantı vidası. Eski vidayı takmak için bir tornavida gerekirken, yeni vida elle sıkılabiliyor. Ancak bunun 300 gram fark yaratması mümkün değil.

Şimdilik gerçek anlamda bu 300 gramlık farkın nereden geldiği bilinmiyor. Bunun için detaylı bir analiz gerekiyor. Ancak firma içerideki bir donanımı, özellikle de soğutma sistemini ufak da olsa ufaltmış olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için en son Game Boost özelliği ses getirmişti

Xbox Series X ve Series S için geçtiğimiz aylarda çok ses getiren güzel bir özellik tanıtılmıştı. Bu özellik FPS Boost adına sahipti ve destekli oyunların kare hızlarını ikiye katlıyordu.

Burada daha önce 30 fps çalışan bazı oyunlar 60 fps, 60 fps çalışan bazı oyunlar ise 120 fps seviyesine çıkıyordu. Daha sonra Sony de buna kayıtsız kalmadı ve geçtiğimiz aylarda PlayStation 5 için Game Boost duyurusunu yaptı. Özel bir logo ile gelen Game Boost, belirli oyunların kare hızını artırıyor.

Burada elbette PS4 oyunlarına odaklanılıyor. Daha önce yayımlanmış belirli PS4 oyunları, Game Boost sistemiyle PS5 üzerinde daha hızlı / akıcı çalışır hale geliyor. PS5’in yeni mimarisini ve gücünü PS4’ün oyunlarıyla birleştirecek yeni Game Boost, birçok oyun için aktif olarak sunulacak.

Şimdilik bu konuda halen verilmiş bir net destek listesi yok. Ancak Game Boost altyapısı kesin olarak God of War, Ghost of Tsushima ve Days Gone için geliyor.

İlginizi Çekebilir

Boston Dynamics’ten güldüren dans videosu