reklamı kapat

POPÜLER

OPPO

OPPO imzalı ilk katlanabilir telefon hakkında yeni detaylar çıktı

Teknoloji devi OPPO, Xiaomi sonrasında katlanabilir telefon satışa sunan Çin merkezli üreticilerden birisi olacak. İlk modeller için bilgiler var.

OPPO, 2021’de birden fazla katlanabilir telefon tanıtacak bilgisi geliyor. Henüz modeller için somut sızıntılar yapılmış değil.

Ancak gelen bilgilere göre bu modellerden birisi Galaxy Z Flip gibi dikey katlanabilir yapıda olacak. Bu modelde tam olarak 7 inç bir ekranın olacağı aktarılıyor.

Yani telefon açıldığı zaman gerçekten büyük bir seçenek olacak. LTPO temelli OLED panel kullanacak bilgisi verilen telefon, daha büyük olmasıyla Galaxy Z Flip ya da yeni nesil Motorola Moto Razr’dan daha büyük pil taşıyabilir.

OPPO’nun ilk dikey katlanabilir modeli dışında ise 2 inç boyutunda bir ekran taşıyacak gibi görünüyor. Bu ekran yüksek ihtimalle dokunmatik olacak.

OPPO imzalı ilk katlanabilir telefonun henüz fiyatı ya da diğer detayları belli değil. Ancak tanıtımın yaz aylarında olması bekleniyor. OPPO’nun diğer telefonu ise Galaxy Z Fold ya da Xiaomi Mi Mix Fold gibi olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO en son bir elektrikli otomobil haberiyle ses getirmişti

OPPO, geçtiğimiz günlerde çıkan habere göre en büyük rakiplerinden Xiaomi gibi otomobil alanına girmeyi planlıyor.

Bu süreç halen yüzde 100 kesin değil ancak OPPO’nun olası elektrikli otomobil projesinin başında CEO Tony Chen yer alacak bilgisi veriliyor.

Firmanın otomobil konusunda şu an ciddi araştırma yaptığı, hatta sektörden bazı uzmanları bünyesine kattığı da iddia ediliyor. Şimdilik bunların hepsi birer söylentiden ibaret.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi