reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra için Türkiye satışı kesinleşmiş olabilir

Xiaomi’nin son dönemde tanıttığı en güçlü modellerden Xiaomi Mi 11 Ultra için Türkiye satış ihtimali çok güçlenmiş durumda.

Xiaomi geçtiğimiz hafta POCO X3 Pro ve POCO F3 modellerini resmi olarak Türkiye’ye getirdi. Bugün ise Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Lite modellerinin Türkiye satışına başlandı.

Bu dört telefon modeli de geçtiğimiz haftalarda Türkiye MIUI ROM sayfasındaki yerini almıştı. Buradan anlaşılabileceği üzere sayfaya eklenen telefonlar kesin olarak Türkiye pazarına geliyor.

Türkiye MIUI ROM sayfasına geçtiğimiz günlerde eklenen son model ise biliyorsunuz Xiaomi Mi 11 Ultra olmuştu. Bu son durum ışığında artık Mi 11 Ultra‘nın kesin olarak Türkiye pazarına geleceği görülüyor.

Resmi olarak açıklandığı kadarıyla telefon 11 Mayıs tarihinde Avrupa pazarına giriş yapıyor. 11 Mayıs tarihinden sonra ise sırada Türkiye olabilir.

Ancak Türkiye’deki Mi 11 Ultra satışının başlaması biraz uzun sürebilir. Çünkü Xiaomi Mi 11’in Türkiye’ye gelmesi gerçekten uzun sürdü. Firma bu modeller için hiç acele etmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 11 Ultra Türkiye’ye geldiği zaman çok pahalı olacak

Modelin daha önce açıklanan Avrupa fiyatı tam 1.200 euro seviyesinde yer alıyor. Bunun sadece güncel kur çarpımı 12 bin TL‘ye ulaşıyor.

Bunun üzerine gelecek vergiler (ÖTV, KDV vb.) ve diğer kalemler (Taşıma, gümrük vb.) ile fiyatın tam 15 bin TL‘ye yaklaşacağı tahmin ediliyor.

Türkiye’de telefonlar neden bu kadar pahalıya satılıyor? Cevap tam olarak burada yer alıyor.

İlgili Video