reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra için Türkiye beklentisi güçleniyor

Xiaomi’nin son dönemde tanıttığı en güçlü modellerden Xiaomi Mi 11 Ultra için Türkiye satış beklentisi gündemde yer alıyor.

Xiaomi Mi 11 Ultra, biliyorsunuz kısa süre önce şaşırtıcı bir adımla gündeme geldi ve beklenmiyor olmasına rağmen Türkiye MIUI ROM sayfasındaki yerini aldı.

Buraya yakın zaman önce eklenen POCO X3 Pro ve POCO F3 modelleri, geçtiğimiz günlerde resmi olarak Türkiye’ye getirildi.

İşte bu yüzden Mi 11 Ultra için halen yüzde 100 kesin olmayan bir Türkiye beklentisi oluştu. Bugün ise bu beklentiyi güçlendiren bir detay ortaya çıktı. Resmi olarak açıklandığı kadarıyla telefon 11 Mayıs tarihinde Avrupa pazarına giriş yapıyor.

Yani Mi 11 Ultra için çok yakında resmi olarak Avrupa satışı başlıyor. Bu da modelin Avrupa’dan sonra Türkiye pazarına gelebileceğine işaret ediyor.

Bu arada MIUI ROM sayfasına yakın zaman önce eklenen modellerden Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Lite‘ın da Türkiye’de satılması bekliyoruz.

Ancak bu cihazlar konusunda halen Xiaomi Türkiye‘den resmi bir açıklama yapılmıyor. Firmanın Mi 11, Mi 11 Lite ve Mi 11 Ultra modellerini Türkiye’ye bir aile olarak aynı anda getirme ihtimali bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 11 Ultra Türkiye’ye gelirse çok pahalı olacak

Modelin daha önce açıklanan Avrupa fiyatı tam 1.200 euro seviyesinde yer alıyor. Bunun sadece güncel kur çarpımı 12 bin TL‘ye ulaşıyor.

Bunun üzerine gelecek vergiler (ÖTV, KDV vb.) ve diğer kalemler (Taşıma, gümrük vb.) ile fiyatın tam 15 bin TL‘ye yaklaşacağı tahmin ediliyor.

Türkiye’de telefonlar neden bu kadar pahalıya satılıyor? Cevap tam olarak burada yer alıyor.

İlgili Video