reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei imzalı Galaxy Z Flip3 rakibi tam olarak böyle olabilir

Türkiye’de aktif olarak yer alan dev üreticilerden Huawei, yılı kesin olarak yeni bir katlanabilir telefon tanıtmadan kapatmayacak.

Geçtiğimiz günlerde konuşan ekran teknolojileri konusunda en sağlam isimlerden Ross Young’a göre OPPO ve Huawei, aralık ayında yeni katlanabilir telefonlar görücüye çıkaracak. Huawei’nin kendisi için bir ilke imza atacak modeli söylendiği kadarıyla Galaxy Z Flip gibi dikey katlanabilir yapıda olacak.

İşte bu Huawei imzalı modelin an itibarıyla seri üretime alındığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Galaxy Z Flip3’e rakip olacak ancak daha ucuz olacağı iddia edilen katlanabilir telefon, eğer kaynakların bilgileri doğruysa direkt olarak aşağıdaki gibi görünüyor.

Yani arkasında büyük bir ikinci ekran yer alan bir katlanabilir telefon karşımıza çıkmayı bekliyor. Android lisansı olmadığından global alanda geri planda kalacak telefon, Çin pazarında ise büyük ses getirebilir ve geniş bir kitleye ulaşabilir.

Huawei gibi OPPO imzalı katlanabilir telefon modeli de dikkat çekiyor

Olası adı OPPO Fold olan şirketin ilk katlanabilir telefon modeli, son bilgilere göre Peacock kod adıyla geliştiriliyor. Firmanın ilk katlanabilir telefonu, 7,8 inç ile 8 inç arasında boyutta bir ekrana sahip olacak ve bu OLED ekranda 120 Hz yenileme sunulacak. Ekranının QHD çözünürlükte tasarlandığı aktarılan ürün, aynı kaynaklara göre 32 megapiksel selfie kamerası taşıyacak ve gücünü Snapdragon 888 işlemciden alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SP898’i ya da ortaya çıkan yeni adıyla “Snapdragon 8 gen1” işlemciyi ilk olarak 2022’de gelecek Find X4 serisinde kullanacak bilgisi verilen OPPO, ilk katlanabilir telefonun arkasında ana kamera olarak 50 megapiksellik Sony IMX766 kullanacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi