reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei imzalı Galaxy Z Flip rakibi fiyat ve sağlamlıkla fark yaratacak

Dev üreticilerden Huawei, yılı kesin olarak yeni bir katlanabilir telefon tanıtmadan kapatmayacak. Firmadan bir Galaxy Z Flip rakibi geliyor.

Geçtiğimiz günlerde konuşan ekran teknolojileri konusunda en sağlam isimlerden Ross Young’a göre OPPO ve Huawei, aralık ayında yeni katlanabilir telefonlar görücüye çıkaracak. Huawei’nin kendisi için bir ilke imza atacak modeli, direkt olarak yukarıdaki gibi yani Galaxy Z Flip benzeri dikey katlanabilir yapıda olacak.

En son seri üretime alındığı ortaya çıkan telefon, gelen yeni bilgilere göre direkt olarak karşısına çıkacağı Galaxy Z Flip3’ten daha ucuz ve sağlam olabilir. Çünkü modelin yeni nesil bir sadeleştirilmiş / basitleştirilmiş menteşe sistemi kullandığı aktarılıyor.

Huawei’nin uzun süredir geliştirdiği bu yeni menteşe, kaynaklara göre daha az parçadan oluşuyor ve böylelikle hem daha ucuza üretebiliyor hem de parça azlığı üzerinden bozulma riskini ciddi seviyede azaltıyor. Huawei imzalı Galaxy Z Flip rakibi için tam fiyatın ne olacağını ise yüksek ihtimalle çok yakında öğreneceğiz.

Huawei gibi OPPO imzalı katlanabilir telefon modeli de dikkat çekiyor

Şirketin ilk katlanabilir telefon modeli, bildiğimiz kadarıyla Peacock kod adıyla geliştiriliyor. Model 7,8 inç ile 8 inç arasında boyutta bir ekrana sahip olacak ve bu OLED ekranda 120 Hz yenileme sunulacak. Ekranının QHD çözünürlükte tasarlandığı aktarılan ürün, kaynaklara göre 32 megapiksel selfie kamerası taşıyacak ve gücünü Snapdragon 888 işlemciden alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SP898’i ya da ortaya çıkan yeni adıyla “Snapdragon 8 gen1” işlemciyi ilk olarak 2022’de gelecek Find X4 serisinde kullanacak bilgisi verilen OPPO, ilk katlanabilir telefonun arkasında ana kamera olarak 50 megapiksellik Sony IMX766 kullanacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi