reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold3

OPPO imzalı ilk katlanabilir telefon biraz daha detaylandı

Türkiye’de aktif olarak yer alan dev üreticilerden OPPO, ilk katlanabilir telefonu ile gündeme gelmeye devam ediyor.

Ekran teknolojileri konusunda en sağlam isimlerden Ross Young’a göre OPPO ve Huawei aralık ayında yeni katlanabilir telefonlar görücüye çıkaracak. Huawei’nin kendisi için bir ilke imza atacak modeli söylendiği kadarıyla Galaxy Z Flip gibi dikey katlanabilir yapıda olacak.

OPPO’nun ilk katlanabilir modeli ise yeni bilgilere göre Galaxy Z Fold3 ve Huawei Mate X2 benzeri yapıyı benimseyecek. Olası adı OPPO Fold ya da OPPO Find N 5G olan şirketin ilk katlanabilir telefon modeli, 7,8 inç ile 8 inç arasında boyutta ana ekrana sahip olacak ve bu OLED ekranda 120 Hz yenileme sunulacak.

Dışında 60 Hz’lik bir ikincil ekran taşıdığı söylenen ürün, 32 megapiksel selfie kamerası taşıyacak ve gücünü Snapdragon 888 işlemciden alacak. SP898’i ya da ortaya çıkan yeni adıyla “Snapdragon 8 gen1” işlemciyi ilk olarak 2022’de gelecek Find X4 serisinde kullanacak bilgisi verilen OPPO, ilk katlanabilir telefonun arkasında ana kamera olarak 50 megapiksellik Sony IMX766 kullanacak.

Arkadaki diğer sensörler 16 megapiksel Sony IMX481 ve 13 megapiksel Samsung ISOCELL S5K3M5 olacak. Arkada toplam üç kamera bir araya gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO katlanabilir telefon gibi Huawei imzalı çözüm de dikkat çekiyor

Huawei’nin kendisi için bir ilke imza atacak modeli söylendiği kadarıyla Galaxy Z Flip gibi dikey katlanabilir yapıda olacak. Seri üretime alındığı gelen bilgiler arasında yer alan ve Galaxy Z Flip3’ten daha ucuz olacağı iddia edilen katlanabilir telefon, arkasında büyük bir ikinci ekran taşıyor. Android lisansı olmadığından global alanda geri planda kalacak telefon, Çin pazarında ise büyük ses getirebilir ve geniş bir kitleye ulaşabilir.

Not: Görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi