reklamı kapat

POPÜLER

Game Boost PlayStation 5

Xbox “FPS Boost” benzeri PlayStation 5 “Game Boost” geldi [Video]

Xbox Series X ve Series S için Microsoft tarafından getirilen FPS Boost için Sony de bir adım attı. Firma PlayStation 5 için Game Boost duyurdu.

Xbox Series X ve Series S için geçtiğimiz aylarda çok ses getiren güzel bir özellik tanıtılmıştı. Bu özellik FPS Boost adına sahipti ve destekli oyunların kare hızlarını ikiye katlıyordu.

Burada daha önce 30 fps çalışan bazı oyunlar 60 fps, 60 fps çalışan bazı oyunlar ise 120 fps seviyesine çıkıyor. Bu yeni döneme çok sayıda oyun destek veriyor. Tam liste burada yer alıyor.

Sony buna kayıtsız kalmadı ve bugün PlayStation 5 için Game Boost duyurusunu yaptı. Logosu yukarıda yer alan Game Boost, belirli oyunların kare hızını artıracak.

Burada elbette PS4 oyunlarına odaklanacak. Daha önce yayımlanmış belirli PS4 oyunları, Game Boost sistemiyle PS5 üzerinde daha hızlı / akıcı çalışır hale gelecek.

Bu durum elbette oyuncular için harika görünüyor. PS5’in yeni mimarisini ve gücünü PS4’ün oyunlarıyla birleştirecek yeni Game Boost, birçok oyun için aktif olarak sunulacak.

Şimdilik bu konuda direkt bir destek listesi yok. Ancak Game Boost altyapısı kesin olarak God of War, Ghost of Tsushima ve Days Gone için geliyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için Game Boost beğeni topladı

Henüz Game Boost’un arkasındaki teknik altyapı net olarak açıklanmıyor. Aynı zamanda Sony yeni kare hızları hakkında da bilgi vermiyor.

Fakat birçok 30 fps oyunun sistemle 60 fps olacağını düşünüyoruz. Bazı oyunlar ise 60 fps seviyesinde 120 fps seviyesine çıkabilir.

İlginizi Çekebilir

Boston Dynamics’ten güldüren dans videosu