reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

Sony, merak uyandıran yeni bir PlayStation 5 etkinliği duyurdu

Sony, oyun tutkunları arasında fazlasıyla merak uyandıran bir PlayStation 5 merkezli etkinliğin duyurusunu yaptı.

9 Eylül tarihinde Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 odağında özel bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlik 40 dakika sürecek ve yeni neslin geleceği için özel duyurular ile gösterimler karşımıza çıkarılacak.

Etkinlikte spesifik olarak PlayStation Studios tarafından geliştirilen oyunlar hakkında bilgiler verilecek. Etkinlikte yeni bir donanım duyurusu ise beklenmiyor.

Ancak PS5’e özel VR başlığın kendisini hale görmedik. Kontrolcü gösterildi ancak başlığın tasarımı gizleniyor. O konuda bir gösterim yapılma ihtimali bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için en son 300 gramlık yeni sürüm ses getirmişti

PlayStation 5 için hazırlanan yeni sürüm, geçtiğimiz hafta ilk olarak Avustralya merkezli olarak satışa sunulmuştu. Peki bu versiyon ne fark taşıyordu?

300 gram kadar daha hafif olan sürüm, PS5’i taşıyan stant ünitesi için tornavidaya ihtiyaç duymayan bir vida ile geliyordu. Modelin 300 gram daha hafif olmasının arkasında elbette bu vida değişikliği yer almıyordu. Yapılan donanımsal incelemeye göre yeni sürümde soğutma bloğu ilk sürümden ciddi oranda daha ufak.

Bloğun ufalmasının elbette olumsuz bir etkisi oluyor ve söylendiği kadarıyla yeni sürüm maliyeti azaltmasına rağmen biraz daha sıcak çalışıyor. Bu durumun büyük bir performans sorunu yaratması ise kesinlikle beklenmiyor.

Soğutma bloğununun ufaltılması yanında fan yapısını da biraz değiştiren ve yeni sürümde daha uzun ve kavisli kanatlara sahip bir fan kullanan Sony, yeni PS5 sürümü ve bu değişiklikler hakkında halen detaylı bir açıklama yapmış değil.

İlginizi Çekebilir

Boston Dynamics’ten güldüren dans videosu