reklamı kapat

POPÜLER

Facebook WhatsApp

WhatsApp için Avrupa’da devasa bir para cezası verildi

WhatsApp, bugün Avrupa merkezli olarak gerçekten çok büyük bir ceza ile karşı karşıya kaldı. İşte firmayı üzen konuda bilinmesi gerekenler;

Birgün’de yer alan habere göre İrlanda Veri Koruma Komisyonu (DPC), veri kurallarının ihlali nedeniyle WhatsApp’a tam 225 milyon euro para cezası verdi. WhatsApp, bu konuda DPC tarafından verilen en yüksek, AB veri yasaları kapsamında bir kuruluşa verilen en yüksek ikinci cezayı almış oldu.

WhatsApp’a yeni düzenlemeler yapması konusunda uyarıda bulduğu da aktarılan DPC, şirketin 2018’de AB tarafından kabul edilen şeffaflık kurallarına uymadığını belirterek, “Buna, WhatsApp ve diğer Facebook şirketleri arasındaki bilgilerin alışverişi de dahil” açıklamasını yaptı.

WhatsApp’ın bu cezaya verdiği cevap için oldukça standart oldu. Karara katılmadığını belirten şirket, güvenliğe önem vermeye devam edeceklerini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp kısa süre yeni gizlilik sözleşmesi özelinde bir güncelleme yaptı

Firma yaptığı en son açıklama ile yeni süreci onaylamayanlara herhangi bir limit uygulanmaması kararını almıştı. İşte bu konuda kısa süre önce önemli bir güncelleme oldu

Yeni gizlilik politikası, belirli durumlar için opsiyonel olacak. Artık net olarak kişiler arkadaşlarıyla olan görüşmelerinde yeni gizlilik politikasını onaylamak zorunda değiller. Ancak Wabetainfo tarafından bulduğu kadarıyla WhatsApp, içerisindeki onaylı şirketler ile olan iletişimde yeni gizlilik politikasını kabul etmeyi zorunlu hale getirdi.

Firma artık kesin olarak, belirli şirketler ile WhatsApp’ta görüşme yapmak için yeni politikayı onaylamanızı istiyor. Eğer onay vermezseniz şirket ile görüşme yapamıyorsunuz. WhatsApp’ın bu konuda artık bir geri adım atması ise pek beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti