reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

Büyük PlayStation 5 etkinliğini canlı izleyin [Video]

Xbox Series X rakibi çok merak edilen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ile tüm detaylarıyla beraber tanışacağımız etkinlik nasıl canlı izlenir? İşte cevabı;

PlayStation 5, biliyorsunuz normalde 4 Haziran tarihinde tamamen detaylanacaktı. Ancak ABD’de yaşanan olaylar nedeniyle etkinlik 11 Haziran tarihine ertelendi. Peki bu çok merak edilen bu akşam Türkiye saati ile 23:00 civarında başlayacak etkinlik nasıl izlenir? Bu yılın oyun odaklı en önemli etkinliğini buradan ya da direkt olarak aşağıdaki YouTube oynatıcısı üzerinden saati geldiğinde canlı olarak izleyebilirsiniz. YouTube üzerinden etkinliği kaçırmamak için şimdiden hatırlatıcı da kurabilirsiniz. Bu akşam artık seri üretime alınan konsolun gösterilmesi ve ilk oyunlardan birçok bilginin verilmesi bekleniyor. Burada gerçekten uzun bir sunum yapacağı aktarılan Sony, etkinliğin mutlaka kulaklık izle izlenmesini tavsiye ediyor. Burada ses ile alakalı etkileyici bir şov bizleri bekliyor. Daha önce de söylediğimiz gibi Xbox tarafından farklı olarak yeni nesil gerçek oyun gösteriminin de olacağı düşünülen etkinlik, büyük heyecan yaratmış durumda. Bu akşamPlayStation 5 konsolun fiyatı içinse bir bilgi verilmesi halen pek beklenmiyor. Ancak yine de bir sürpriz olabilir diyenler bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için bilinmesi gereken diğer teknik detaylar neler?

Yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor. Bu arada PlayStation 5 tarafıda ses konusunda yeni özel altyapılar üstüne kuruluyor. Yani yeni nesilde görsellik kadar işitsel deneyim de çağ atlıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da rakip yeni nesil konsl Xbox Series X