reklamı kapat

POPÜLER

Chevrolet

Türkiye’de tescil adımı; Chevrolet “Zora” ismini güvence altına aldı

Amerika Birleşik Devletleri merkezli otomotiv devi Chevrolet, içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu bir çok ülkede “Zora” adını tescillemek için başvuru yaptı.

Otomobil üreticileri yeni bir model piyasa sürmeden önce onlar hakkında derin hazırlıklar yapıyorlar. Bu hazırlıklar kimi zaman üretim süreçlerini ilgilendirirken kimi zaman da isim hakları gibi hukuksal süreçler oluyor. Amerikanlı Chevrolet, bu hukuksal süreçlerin birinin eşiğinde. Marka “Zora” adını tescillemek için çeşitli ülkelerde gerekli süreçleri başlattı. Türkiye, Amerika, Kanada gibi 30’dan fazla ülke bu sürece dahil oldu. Anlayacağınız artık “Zora” isminin kullanım hakları Chevrolet markasına ait. Markanın 14 Şubat 2020’den bu yana bir tescil başvurusunda bulunmadığını da hatırlatmak gerek. Türk Patent Enstitüsü’nün son duyusundan alınan bilgilere göre alınan tescilin sınıfı “Motorlu Taşıtlar ve Bunların Parçaları” olarak gösteriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chevrolet Zora hakkında neler biliyoruz?

Chevrolet’in bu adımı hakkında resmileşen bir şey şimdilik yok. Ortadaki bilgiler sadece birer iddiadan ibaret. Zora isminin C8’in daha güçlü versiyonunu temsil edeceği bu iddialardan biri. Bir diğer haber ise bu güçlü versiyonun hibrit bir üniteye sahip olabileceği. 2023 yılında göz önünde olması beklenen model için konuşan güç değerleri ise dudak uçuklatıyor. 1000 beygir üretmesi beklenen otomobil çok canlar yakacağa benziyor. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Chevrolet Camaro “Resurrection”