reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Chevrolet Camaro

Corvette motoruyla 1.200 beygir; Hennessey’den yeni Chevrolet Camaro projesi [Video]

SEMA 2019 kapsamında gösterimi yapılan bu özel Chevrolet Camaro projesi, sınırlı üretim adetleriyle meraklılarıyla buluşmak için hazır.

Advertisement

Kendi içerisinde geliştirdiği Venom F5 modeliyle dünyanın en hızlı otomobili rozetini yakalamak için büyük bir çalışma gerçekleştiren Hennessey, modifikasyon projeleri konusunda da yakından tanıdığımız bir isim. Hemen her sınıfta yer alan modeli garajına çekerek performans limitlerini bambaşka noktaya taşıyan Amerikalı ekip için Chevrolet Camaro adının yeri her zaman ayrı olacak. Dodge Challenger Demon modeline karşılık olarak geliştirdikleri ve Exorcist gibi keyifli bir gönderme içeren isimlendirilen Camaro projesiyle geçtiğimiz yıla damga vurmuştu. 1.000 beygirlik güce sahip olan modelin ardından artık her Camaro projesi için ayrı bir beklenti oluşmaya başladı. SEMA fuarının kapılarını açmasıyla birlikte ise bu yılın Hennessey imzalı Camaro modifikasyonu da göründü.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chevrolet Camaro “Resurrection” için açıklanan teknik özellikler

Camaro ZL1 1LE versiyonu üzerine geliştirilen projenin en önemli değişimi kaputun altındaki değişim üzerinden karşımıza çıkıyor. Standart versiyondaki makineyi bir kenara bırakıp 6,2 litrelik süperşarj destekli V8 Corvette motorunu araca entegre eden ekibin ortada 1.200 beygir gibi korkutucu bir güç çıkardığını görüyoruz. Fabrika çıkışında 755 beygir güç üreten bu makinenin tork kısmında beygir gücünü gölgede bırakacak 1.356 Nm‘lik değer karşımıza çıkıyor. Bu torkun 4.300 ile 4.500 devir aralığında verilebiliyor olması da en az toplam değer kadar etkileyici olduğunu belirtmeden geçmeyelim. 0’dan 100’e hızlanması için sadece 2,3 saniyeye ihtiyacı olduğu açıklanan Resurrection isimli bu özel versiyonun maksimumda erişebileceği hız ise 354 km/s. Aracın çeyrek mil olarak bildiğimiz drag yarışını tamamlama süresi ise 9,3 saniye ve 241 km/s olarak yine detaylar arasında karşımıza çıkıyor. Toplamda sadece 24 adet üretileceği açıklanan model 200.000 dolarlık etiket fiyatıyla satışa sunulacak.