reklamı kapat

POPÜLER

2020 Chevrolet Camaro

Son dokunuşla daha da sinirli; karşınızda 2020 Chevrolet Camaro

03 Mayıs 2019

Bu yılın son çeyreğiyle birlikte satışa sunulacak olan 2020 Chevrolet Camaro, tasarımla güçlenirlen seçenek konusunda da zenginleştirildi.

Chevrolet Camaro, o özlediğimiz Amerikan kası görünümüne yaklaşan günümüzün birkaç temsilcisinden biri. Tıpkı Ford Mustang‘de olduğu gibi geride bıraktığımız birkaç jenerasyonlarında bize kabus yaşatan bu ikonik isim için artık daha hakettiği bir karakter çizilmiş durumda. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde geçirildiği makyajla modernize ettiği bu yüzünü aynı periyot içerisinde bir kez daha elden geçiren Chevrolet tasarımcıları, işi biraz daha duygusal şiddete çekmeyi amaçlamış gibi görünüyor. 2020 model yılıyla ilk detayları paylaşılan Camaro’nun somut olarak gördüğümüz bu karakter, SEMA 2018‘de tanıtımı gerçekleştirilen Camaro SS Shock konseptinden ilham alınarak seri üretime taşındı.


Yeniliklerden satırbaşları

Camaro SS ile birlikte gelen yeni nesil bu kızgın yüzle birlikte kullanıcıların mutlu olacağı teknik opsiyonlar da işin içerisine dahil edilmiş diyebiliriz. LS ve LT gibi versiyonlarda değişmekle birlikte; arka spoiler, karartılmış stoplar, farklı renk seçenekleriyle donatılan fren kaliperleri, jantlar, Recaro koltuklar ve alaşım pedalların Camaro’nun güzelliğine güzellik katacağını görüyoruz. Coupe ve Convertible gövde tipleriyle sunulmaya devam edilecek olan güncel jenerasyonun giriş seviyesinde 2.0 litrelik turbo motoru görmeye devam edeceğiz. Geleneklere bağlı kalmak isteyenlerin ilk seçeneği olan V8 ise 455 beygirlik güçle görevine devam edecek. 3,6 litre hacimli V6 cephesinde ise artık 10 ileri otomatik şanzımanın opsiyonel olarak tercih edilebilecek olması bizce bu adımların en önemlileri arasında. Manuel şanzıman ise 6 ileri değerli ünite üzerinden deneyimlenebilecek. Sekiz silindirli versiyonu 35.000 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak olan 2020 Chevrolet Camaro, sonbahar döneminde pazarda olacak.

İlginizi çekebilir

Chevrolet Colorado