reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm

Bir de böyle izleyin; Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm aydınlatıldı [Video]

Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm, televizyon tarihinin en uzun savaş sahnesinden ziyade ne kadar karanlık olduğuyla gündeme oturmuştu. Bir izleyici dizinin belli başlı bölümlerini aydınlattı.

Serinin yayınlandığı tüm süre boyunca en tartışmalı bölümlerden biri şüphesiz Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm oldu. Üstelik bu tartışma sadece hikayeyi işleyişle alakalı da değildi. Evet hayranların dizinin başından beri anlatılan bir konuyla ilgili beklentileri vardı ve dizi yaratıcıları bu finali 6. sezonu yaparken farklı bir şekilde işlemeye karar verdiklerini söylediler. Ancak eleştirilerin ortak bir sese dönüştüğü kısım bu değildi. Dizinin yayınlanmasıyla beraber dünya çapında bölümün ne kadar karanlık çekildiği eleştirildi. Elbette kimse The Long Night bölümünün gündüz gözüyle çekilmesini beklemiyordu. Ancak bir parça aydınlık en azından detayları, karakterlerin ifadelerini görmemize yardımcı olurdu diye düşünmeden edemiyoruz. YouTube kanalı Hivemind da hayranların bu ihtiyacına karşılık veriyor ve bazı sahneleri aydınlatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm ve Miğfer Dibi savaşı kıyaslamaları

Hivemind birkaç video ile sahneler biraz daha aydınlık olsa nasıl olurdu sorusunun cevabını veriyor. Aslında bu tartışmaların bu denli yoğun olmasının en büyük sebeplerinden biri sezon başlamadan önce yapılan açıklamalar ve yükseltilen beklenti. Televizyon tarihine damga vuracağı söylenen savaş sahnesinin Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filmindeki Miğfer Dibi savaşından daha “büyük” olacağı da dile getirilince, hayranların beklentisi bambaşka olmuştu. Bu daha “büyük” olma durumu sadece süre bazlı değil, görsellik açısından da “daha büyük” bir beklenti yarattı. Miğfer Dibi savaşında da şiddetli yağmur yüzünden ciddi bir görüş kaybı bulunuyordu ve geceydi. Ancak en azından detaylara hakimdik. Hiçbir şey göremeyip, zar zor sahne seçebilmek ile detayları görebildiği halde o zorlu savaş atmosferini yaşayabilmek arasında büyük fark bulunuyor. Görüntü yönetmeni ise kendince duruma açıklama getiriyor. Detaylarını burada yazdığımız haberimizde bölümün görüntü yönetmeni kullanıcıların televizyonlarını yetersiz buluyor. Bu bölümün bir sinema filmi gibi çekildiğine vurgu yapıyor.

Dizinin bundan sonraki bölümlerinde bu denli sorun yaşanacağını ise sanmıyoruz. Şimdi önümüzde üzerine konuşabileceğimiz ikinci bir savaş duruyor. Gelecek savaş belki televizyon tarihinin en uzun savaşı olmayacak ancak üçüncü bölümle kıyaslanacağı kesin. Hatta daha çok övgü dahi toplayabilir. Ancak şimdilik bu kararı vermek için hayli erken. Hivemind tarafından hazırlanan videoları haberin üzerinden ve devamından izleyebilirsiniz. Haberin üzerinde meşhur final sahnesi yer alıyor. Devamında ise ejderha savaşı ve dizinin en karanlık sahnesi olan giriş kısmı bulunuyor.

İlgili video