reklamı kapat

POPÜLER

Chevrolet Camaro
Chevrolet Camaro
Chevrolet Camaro
Chevrolet Camaro
Camaro
Camaro

Chevrolet, 2016 model Camaro’nun üzerindeki örtüyü kaldırdı

18 Mayıs 2015

Chevrolet, tasarımı ve performansıyla göz dolduran 2016 model Camaro’nun üzerindeki örtüyü kaldırdı. Daha önceden teaser fotoğrafları internete düşen otomobilin yeni yayınlanan fotoğraflarına bakılırsa, eski Camaro modelinden dış görünüş açısından çok da farklı olmadığı görülüyor.

Önceki modelden daha sportif bir görünüme sahip olan yeni Camaro modeli ince LED farları ve ek hava çıkışlarını bünyesinde barındıran kaputuyla göze çarpıyor. Donanım seçeneğine göre 18 veya 20 inç çapında jantların tercih edildiği otomobilin arka kısmında LED stoplar ve çift egzoz çıkışı bulunuyor. Yenilenen süspansiyonun kullanıldığı otomobil farklı motor seçenekleriyle birlikte geliyor. 3,6 litre hacimli V6 motor 335 beygir güç ve 385 Nm tork; 6,2 litre hacimli V8 motor ise 455 beygir güç ve 617 Nm tork sunuyor. Bir önceki modelden 90 kilogram daha hafif olan yeni Camaro modellerini, 6 ileri vitesli manuel veya 8 ileri otomatik şanzımanla satın almak mümkün.

Brembo imzalı frenlerin kullanıldığı Camaro’nun altıncı neslinin iç mekanında ise dijital gösterge paneli ve orta konsolda 8 inçlik bir ekran bulunuyor. Kırmızı ve siyah renklerden oluşan koltuklarıyla sportif ruhu yansıtan Camaro, “Interior Spectrum Lighting” adı verilen teknoloji sayesinde 24 farklı LED aydınlatma temalarına sahip. Chevrolet, 2016 model Camaro’nun net çıkış tarihini henüz açıklamasa da beklentiler otomobilin bu yılın sonunda piyasaya sürüleceği yönünde. Yeni Chevrolet Camaro’nun yurtdışındaki başlangıç satış fiyatının 23 bin dolar olması bekleniyor.

YORUMLAR