reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

1969 Chevrolet Camaro

Ringbrothers imzasıyla SEMA 2019’un yıldızlarından; 1969 Chevrolet Camaro “Valkyrja”

Sadece tek bir örneği bulunan ve özel bir siparişle üretilen 1969 Chevrolet Camaro “Valkyrja” projesi, her noktasında ayrı bir imza taşıyor.

Advertisement

Ringbrothers, her yıl SEMA’nın açılmasıyla birlikte projelerine ilk bakmak istediğimiz isimler arasında kesinlikle üst sıralarda yer alıyor. Özellikle 2017 yılında gerçekleştirdikleri AMC Javelin projesi hala gönlümüzde ayrı bir yer tutan ekibin eli bu yılda hiç fena sayılmaz. Artık katılımcıların da ayrı beklentiyle ziyaret ettiği stand, 2019’da da birçok efsaneye ev sahipliği yapıyor. 1969 Chevrolet Camaro “Valkyrja” da fuarın geneli itibarıyla parmakla gösterebileceğimiz nadide parçalardan birisi olarak çok rahatlıkla nitelendirilebilir. Dış bölümü kadar kaputunun altındaki kusursuz işçilikle iştah kabartan bu özel otomobil, Belçika’da yaşadığı söylenen özel bir müşteri için sadece bir adet üretildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1969 Chevrolet Camaro “Valkyrja” için paylaşılan detaylar

Otomobilin kaputunun altındaki en büyük sihir bizce sonradan dahil edilen süperşarj ünitesinde yatıyor. Ağırlıklı olarak Mustang projelerinde de gördüğümüz Whipple imzalı 2,9 litrelik bu ünitenin, 6,8 litrelik sekiz silindirli makinenin dinamiklerini 902 PS’e kadar yükselttiğini görüyoruz. 10 ile 25 psi aralığında basan süperşarjın tek başında 4.000 doların üzerinde bir fiyata sahip olduğunu özellikle belirmekte fayda var. Yakalanan bu gücün yere aktarılmasından sorumlu olan şanzıman kısmında ise Tremec’in 6 kademeli manuel ünitesi karşımıza çıkıyor. Şasi ve süspansiyon dinamikleri de Detroit merkezli özel bir mühendislik firması tarafından elden geçirilen otomobilin egzoz sistemi ise Flowmaster‘a emanet. Kaput başta olmak üzere pek çok bölümünde karbon fiber gibi hafif alaşım gövde parçalarından faydalanılan Valkyrja’nın performans verileriyse açıklanmadı. Araç fuarın ardından kısa süre içerisinde Belçika’daki sahibine teslim edilecek.

İlginizi çekebilir

SEMA 2019 projelerinden; Chevrolet Camaro “Resurrection”