reklamı kapat

POPÜLER

Restomod projelerinin yeni yıldızı; 1971 Chevrolet K5 Blazer

2017’deki fuarda nefeslerimizi kesmeyi başaran Ringbrothers, bu kez 1971 Chevrolet K5 Blazer ile benzer etkiyi yaratma konusunda iddialı.

SEMA’nın en önemli yerel katılımcılarından birisi olan Ringbrothers, geçtiğimiz yıl AMC Javelin üzerine geliştirdiği projeyle adından söz ettirmeyi başardı. Organizasyonun kapılarını açmasıyla birlikte Restomod projeleri kendisini göstermeye başlamışken, beklediğimiz isimlerin projeleriyle de tanışmaya devam ediyoruz. Bu yıl 1971 Chevrolet K5 Blazer gibi önemli bir ismi garajına çeken Ringbrothers ekibi, ortaya yine unutulmazlar arasında girecek bir iş çıkartmış durumda. Aynı zamanda ekibin ilk SUV geliştirmesi olarak da lanse edilen model, baştan yaratma kelimesinin anlamını her noktasıyla üzerinde barındırıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her noktada özel yorum

Motor bölümünde oldukça karışık bir birlikteliğin kullanıldığı modelde 430 beygirlik gücün elde edildiğini ilk anda sizlerle paylaşalım. Sekiz silindirli LS3 makinesini Bowler’ın Performance 4L60E şanzımanıyla bir araya getiren ekip, özel yapım Flowmaster egzoz ile son halkayı zenginleştiriyor. Dört tekerlekten çekişli altyapının en büyük destekçisiyse standart versiyona oranla 25 milimetre artışı beraberinde getiren süspansiyon sistemi. Tabi ki bu noktada 17 inçlik jant setini ve BF Goodrich’in arazi lastiklerini de atlamamak gerek. Bunların dışında aracın göze görülen neredeyse tüm gövde paneli Ringbrothers tarafından özel olarak tasarlanarak entegre edilmiş durumda. Kokpit bölümünde de geçerli olan bu durum, deri döşeme ve modern teknoloji dokunuşlarla tamamlanıyor. Siz de projeyle ilgili düşüncelerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.