reklamı kapat

POPÜLER

Honda, pickup altyapısından bir canavar yarattı; Open Air Vehicle

SEMA 2018’de sergilenmek üzere ilk detayları paylaşılan Open Air Vehicle, Honda garajından çıkan çılgın projelerden birisi olarak hafızalara kazınacak.

Geçtiğimiz günlerde sahnesinde yer alacak modellerin yüzünü göstermeye başladığı, bu hafta ise adını çok daha fazla duyacağımız SEMA, yeni canavarların bir süreliğine evi haline dönüşecek. Amerika’da düzenlenen modifikasyon fuarı için yerel marka ve geliştiricilerin yanı sıra, pazarın önemli isimleri de “biz de varız!” demeyi ihmal etmeyecek. Bahsetmeye çalıştığımız bu örneklerden birisineyse şu an bakmakla meşgulüz. SEMA için sürpriz bir işe girişen Honda, garajından modifikasyon kelimesinin anlamını sonuna kadar hissettirecek bir proje çıkarıyor. Amerika pazarında satışa sunduğu pickup modelinin altyapısı üzerine bir buggy geliştiren mühendisler, çölleri gözüne kestirmiş olabilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seri üretime geçmeyecek

Aslında bu tarz özel projelerle ilgili markaların genel olarak isim vermekten kaçındığını görebiliyoruz. Lakin Honda bunun da üzerinde “fazla” düşünerek Open Air Vehicle adıyla canavarın sunumunu gerçekleştireceğini de açıklamış durumda. Meraklıları için de yeri gelmişken belirtelim, modelin seri üretime geçişi veya satışıyla ilgili herhangi bir plan söz konusu değil. Yani en azından şimdilik bir şov modelinden öteye geçmeme durumuyla karşı karşıyayız. Motor bölümüyle ilgili şimdilik detayları paylaşılmayan Open Air Vehicle, Dakar’dan anımsadığımız parçalar üzerine şekillendirilen bir proje. Gövde korumalıkları, lastikler, süspansiyonlar ve kokpit bölümü de motor sporları felsefesini yoğun olarak hissettiriyor bizlere. Önümüzdeki günlerde daha da detaylanacak olan modelle ilgili düşüncelerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Honda Ridgeline Pickup