reklamı kapat

POPÜLER

iPad

Yeni iPad Pro modelleri iPhone kullanıcılarını mutlu ediyor

Dün New York’ta gerçekleşen Apple etkinliğinde en dikkat çeken ürün yeni iPad Pro modelleri olmuştu. Teknoloji tutkunlarının ilgisini çekecek özelliklerle gelen yeni iPad Pro, iPhone kullanıcılarını da mutlu edecek bir özellikle geliyor. Paylaşılan bilgilere göre yeni iPad modelleri iPhone’ları şarj edebiliyor. Pek tabii bu özelliğin çalışması için kullanıcıların USB-C-Ligtning kablosuna sahip olması gerekiyor. Yeni modellerin Lightning yerine USB-C bağlantı noktasıyla geldiğini belirtelim.

Yeni modeller tablet formunda gelinen son noktayı gözler önüne seriyor. Yüzde 15 daha hafif olan tabletler, yüzde 25 daha ufak gövdeyle geliyor. Görebileceğiniz üzere yeni modeller yuvarlatılmış kenarlar ve oldukça ince çerçeveler üzerine kuruluyor. Bunun arkasında ise kaldırılan Touch ID parmak izi okuma sistemi yer alıyor. Tabletler bunun yerine ilk olarak iPhone X’da kullanılan TrueDepth kamera sistemiyle geliyor. Bu donanım bünyesinde “kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü ve ortam ışığı sensörü” gibi donanımlar taşıyor. Bu sayede kişilerin yüzünü tarayarak haritasını çıkarabilen sistem, tabletlerin Face ID üzerinden yüz tanıma yapmasına imkan tanıyor. Yüz tanıma burada iPhone’lardan farklı olarak dikey yanında yatay olarak da tarama yapabiliyor. iPhone X benzeri kullanım deneyimi sunan yeni iPad Pro modelleri, çoklu pencere desteğini de hiç olmadığı kadar iyi sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad Pro Türkiye’de

Dizüstü bilgisayarlarla yarışır düzeyde performans sergileyen yeni iPad Pro’nun Türkiye’de satışa sunulduğunu söyleyelim.

Video