reklamı kapat

POPÜLER

Drag yarışçısı 50. yaşında! 2019 Chevrolet COPO Camaro

31 Ekim 2018

İlk kez 60’ların sonunda teker döndürmeye başlayan yarış imzası, 2019 Chevrolet COPO Camaro ile güncel formlu bir kutlamaya konuk oluyor.

Her yıl olduğu gibi SEMA’nın en çok merkeze alınan isimlerinden birisi yine Chevrolet Camaro. Gerek markanın kendisi gerekse bağımsız geliştiriciler tarafından pek çok farklı açıdan değerlendirilen otomobil tarihinin bu ikon ismi için 2019 yılının önemli bir anlamı var. İlk kez 1969 yılında asfalta inen drag serisi COPO‘nun 50. yılını kutlayan Chevy, SEMA’da bunu zengin bir çeşitlilikle karşımıza çıkıyor. Gün içerisinde sizle paylaştığımız elektrikli versiyon olan eCOPO’ya, gerçek bir drag otomobili genlerine sahip olan içten yanmalı versiyon eşlik ediyor. 2019 Chevrolet COPO Camaro, beklenildiği gibi orijinal versiyonda kullanılan Metalik Mavi renk seçeneğiyle göz kamaştırıyor.

Farklı motorlar var

Bir şov otomobili olmanın ötesine geçirilerek sipariş usulüyle satın da alınabilmesi planlanan otomobille ilgili en dikkat çeken nokta kaputun altında yatıyor. Burada en tepe noktayı 7.0 litrelik yarış motoru oluştururken, seçenekler arasında daha kompakt bir üniteye yönlenmek isteyenleri de güzel bir seçenek bekliyor. 5,7 litrelik bu motor, Magnuson’un süperşarj desteğiyle tercih edilebilecek. Henüz fiyat bilgisi paylaşılmayan projelerle ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

İlgili video

Chevrolet Copo