reklamı kapat

POPÜLER

Guardians of the Galaxy Star-Lord

Guardians of the Galaxy serisindeki asıl Star-Lord kostümü ortaya çıktı

Guardians of the Galaxy serisinin sevilen karakterlerinden Star-Lord çok farklı görünebilirdi. En azından konsept tasarımı hazırlayan Charlie Wen’in paylaşımı öyle diyor.

Süper kahramanları beyaz perdeye uyarlamanın en zor yanı karakterlerin kostümleri oluyor. Çizgi roman sayfalarında ihtişamlı görünen o kostümler ekranda saçma durabiliyor. Bu yüzden stüdyoların önden detaylı bir çalışma yapması gerekiyor. Anlaşma yapılan sanatçılar pek çok konsept tasarımı hazırlıyor ve en uygun bulunan sinemaya aktarılıyor. Bu sürecin bir benzeri de Guardians of the Galaxy serisi için yaşandı. Böylece şimdiye kadar görmeye alıştığımız Peter Quill ortaya çıktı. Fakat görünen o ki Star-Lord’un kostümü çok başka olabilirdi.

Marvel için çalıştığı bilinen Charlie Wen kendi Twitter hesabı üzerinden ilk Peter Quill konsept tasarımını paylaştı. Açıklama kısmında ise “Star-Lord böyle görünebilirdi. Marvel stüdyolarının isteği üzerine bu konsept tasarımı ben yapmıştım. Onun çizgi romandaki görüntüsüne sadık kalmaya çalıştım.” sözlerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Onun paylaştığı çalışmaya baktığımızda Guardians of the Galaxy serisinde görmeye alıştığımızdan farklı bir Peter Quill görüyoruz. Kıyafet tasarımı oldukça hoş olsa da, Star-Lord’un karakteriyle alakasız bir izlenim oluşturuyor. Bu açıdan değerlendirince Marvel stüdyoları doğru tercih yapmış gibi duruyor.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War çekim hataları