reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 5

Yeni duyuru; işte PlayStation 5 ile tamamen tanışacağımız tarih

Xbox Series X rakibi çok merak edilen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ile tüm detaylarıyla beraber tanışacağımız yeni tarih açıklandı.

PlayStation 5, normalde 4 Haziran tarihinde tamamen detaylanacaktı. Ancak ABD’de yaşanan olaylar nedeniyle etkinlik ertlendi. Şimdi ise firmadan bu ertelenen etkinliğin 11 Haziran tarihinde (Türkiye saati ile 23:00) yapılacağını gösteren aşağıdaki yeni paylaşım geldi. Artık bu yeni tarihte seri üretime alınan konsolun gösterilmesi ve ilk oyunlardan birçok bilginin verilmesi bekleniyor. Burada gerçekten uzun bir sunum yapacağı aktarılan Sony, yeni dönemin ateşini harmanlamaya gecikme de yaşansa hazır görünüyor. Daha önce de söylediğimiz gibi Xbox tarafından farklı olarak yeni nesil gerçek oyun gösteriminin de olacağı düşünülen etkinlik, büyük heyecan yaratmış durumda. 11 Haziran tarihli büyük etkinlik kapsamında konsolun fiyatı için bir bilgi verilmesi ise halen pek beklenmiyor. Ancak yine de bir sürpriz olabilir. Xbox tarafı da merakla PlayStation 5 fiyatını bekliyor. Rakipler bu konuda birbirlerini bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için bilinmesi gereken diğer teknik detaylar neler?

Yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor. Bu arada PlayStation 5 tarafıda ses konusunda yeni özel altyapılar üstüne kuruluyor. Yani yeni nesilde görsellik kadar işitsel deneyim de çağ atlıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da rakip yeni nesil konsl Xbox Series X