reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 12 MIUI 13 Android 12

Xiaomi MIUI 13 arayüzü için yeni özellikler ve bilgiler öğrenildi

Akıllı telefon pazarının en büyük isimlerinden Xiaomi, merak edilen MIUI 13 güncellemesini henüz duyurmadı. Ancak sızıntılar sürüyor.

Xiaomi MIUI 13 arayüzü eğer kaynaklar haklıysa ağustos ayı içerisinde resmi olarak tanıtılacak ve belirli cihazlar için kullanıma sunulacak. Daha önce sızanlara göre bu cihazlar tam olarak şunlar olacak:

  • -Xiaomi Mi 11
  • -Xiaomi Mi 10 serisi
  • -Xiaomi Mi 9 serisi
  • -Redmi K40 serisi
  • -Redmi K30 serisi
  • -Redmi Note 10 serisi
  • -Redmi Note 9 serisi
  • -Redmi Note8 serisi

Oldukça merak edilen yeni sürüm, yapılan son sızıntılara göre hemen aşağıda gördüğünüz kontrol merkezi tasarımını taşıyor. Kaynaklara göre yeni animasyonlar ve fontlar ile gelecek Xiaomi MIUI 13 arayüzü, tasarımsal olarak modern çizgiyi daha da ileriye taşıyacak gibi görünüyor.

Yine de tasarımsal açıdan MIUI 12’den aşırı farklı olması beklenmeyen sürüm, ilginç olarak oyunlar için hareketli pencere desteği getirecek. Bu sayede oyunlar ufak bir pencere haline getirilip bir kenara alınabilecek ve telefondaki başka işler halledilebilecek.

Yerleşik olarak depolama birimini RAM olarak kullanma özelliğiyle donatılacak arayüz, yeni ses efektlerini de bünyesinde taşıyacak ve kullanıcılara sunacak bilgisi veriliyor. Oldukça merak edilen arayüz için daha fazla detayın yakında kendisini göstermesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 13 arayüzü ve sonrası için özel bir grup kurdu

Xiaomi şirket içinde “MIUI Pioneer Group” isimli bir grup kurdu. Bu grubun amacı MIUI arayüzde yaşanan sorunları belirlemek ve çözmek olacak.

Aktarıldığı kadarıyla MIUI arayüz son dönemde hem bug / hata hem de performans konusunda ciddi sorunlar yaşıyor. İşte bunların kontrolden çıkmasını istemeyen şirket, devasa olmasa da güzel bir adım atıyor.

MIUI Pioneer Group içerisindeki kişilerin geliştirmeler hakkında devamlı olarak Mi Community üzerinden bilgi vereceği de aktarılıyor. Kullanıcı ile şirket arasındaki bağın güçlü olması her zaman önemli bulunuyor.

Bu bağlamda firmanın ağustos ayı itibarıyla bir MIUI test merkezi açacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu hamleler gerçekten çok güzel görünüyor.

Xiaomi’nin geçmişte üst üste birçok kez sıkıntı yaratan MIUI sürümleri bulunuyor. Son hamleler bunları ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem