reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

MIUI 11 hakkında Xiaomi akıllı telefon sahiplerini sevindirecek özellik

Akıllı telefon tarafının en önemli isimlerinden birisine haline gelen Xiaomi, MIUI 11 üzerinde aktif olarak çalışıyor. İşte bu sürümde güzel bir özellikler yer alıyor.

Geçtiğimiz ay yapılan açıklamaya göre MIUI 11 için geliştirme çalışmaları başlamış durumda. Son iki yıldır gelen değişikliklerden farklı olarak tamamen yeni ve özel olacağı söylenen MIUI 11, taze bilgilere göre bünyesinde bir ultra güç tasarruf modu taşıyacak. Söylendiği kadarıyla bu mod açıldığı zaman telefonun tüm özellikleri kapatılacak. Ultra düşük güç modunda cihazların sadece telefon görüşmesi ve mesajlaşma için kullanılabileceği söyleniyor. Arayüzü siyah beyaz hale getireceği de söylenen mod, istendiği gibi özelleştirilecek deniyor. Pilin çok azaldığı acil durumlar için güzel görünen özellik, Xiaomi akıllı telefonlar için gayet güzel görünüyor. Baştan aşağıya yeni simge setiyle geleceği belirtilen yeni arayüz, başka yenilikler de taşıyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla tüm sistemini kapsayan koyu arayüz modu yolda bulunuyor. Ayrıca kişilerin yüz tanıma ile parmak izini aynı anda kullanabilecekleri bir güvenlik altyapısı da geliyor. Yeni ses efektlerinin geldiğini de belirten firma, sadece ses komutlarıyla ekranın açılabileceğini söylüyor. Gelecek için bir “çocuk modu” üzerinde çalıştıklarını belirten Xiaomi, fotoğraflara özel bir çöp kutusu tasarladıklarını da aktarıyor. Ayrıca yeni sistemin paylaşılan ekran görüntülerini otomatik olarak sileceği de gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 sürümünü hangi cihazlar alacak?

Gelen ilk bilgiler doğruysa yeni sürüme aşağıdaki cihazlar geçiş yapıyor;

Mi Serisi: Xiaomi Mi 9, Mi MIX 2, Mi MIX 1, Mi 6X, Mi 6, Mi Note 2, Mi Note 3, Mi 5X, Mi 5c, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi Max 2, Mi Max, Mi Max 3, Mi Play ve Mi 8 ailesi.

Redmi Serisi: Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 3S/3X, Redmi Note 5A, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi Note 6, Redmi Note 6 Pro,Redmi S2, Redmi Note 5, Redmi Note 5 Pro, Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Redmi 5, Redmi 5A.

İlgili Video