reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI

Xiaomi telefon sahipleri için güzel MIUI haberi

Xiaomi akıllı telefonların Android üzerine kurulan arayüz yapısı MIUI, biliyorsunuz birçok reklam odaklı eleştiri ile karşı karşıya kalıyor. Ancak bu durum yakında değişiyor.

Xiaomi, akıllı telefon satışlarındaki kar marjını ve telefon fiyatlarını oldukça düşük tutuyor. Şirket bunu MIUI arayüzündeki reklamlar ile mümkün kılıyor. Ancak bu reklamlar son dönemde kullanıcıların canını sıkıyor. Bazı bölgelerdeki kullanıcılar arayüzdeki reklamların sayısını fazla buluyor. Hatta birçok kullanıcı Xiaomi telefonlardaki bu reklamları “uygunsuz, çok müdahaleci ve rahatsız edici” buluyor. Bu eleştirilerin farkında olan firma, kısa süre önce reklamlar konusunda önemli bir değişim yapılacağını belirtmişti. İşte bu değişim hızlandırılmış durumda. Daha önce reklam düzenlemelerinin 3-4 ay bulabileceğini belirten firma, şimdi sürecin hemen devreye alınacağını açıklıyor. Xiaomi’nin ürün direktörü ve MIUI şefi, direkt olarak “şirketin kullanıcı arayüzündeki reklamları “olabilecek en kısa zamanda” azaltacağını ve sistemin istikrarını daha da artıracağını” söylüyor. Xiaomi telefon sahipleri için güzel duran bu gelişme, Türkiye’de de resmi olarak bulunan firmanın geri bildirimleri dikkate aldığını açık şekilde gözler önüne seriyor.

Xiaomi MIUI
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi şu an MIUI 11 üzerinde de çalışıyor

MIUI 11, ortaya çıktığı kadarıyla bünyesinde bir ultra güç tasarruf modu taşıyor. Bu mod açıldığı zaman telefonun tüm özellikleri kapatılıyor. Ultra düşük güç modunda cihazların sadece telefon görüşmesi ve mesajlaşma için kullanılabileceği söyleniyor. Baştan aşağıya yeni simge setiyle geleceği belirtilen yeni arayüz, başka yenilikler de taşıyor. Kişilerin yüz tanıma ile parmak izini aynı anda kullanabilecekleri bir güvenlik altyapısı geliyor. Yeni ses efektlerinin geldiğini de belirten firma, sadece ses komutlarıyla ekranın açılabileceğini dahi söylüyor. Gelecek için bir “çocuk modu” üzerinde çalıştıklarını belirten Xiaomi, fotoğraflara özel bir çöp kutusu tasarladıklarını da aktarıyor. Ayrıca yeni sistemin paylaşılan ekran görüntülerini otomatik olarak sileceği de gelen bilgiler arasında.

İlginizi Çekebilir

Gelecek Android modelleri böyle gözükecek