reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11 reklam

Xiaomi CEO’sundan telefonlardaki reklamlara yönelik sevindiren açıklama

Akıllı telefon tarafının en önemli isimlerinden birisine haline gelen Xiaomi, telefonlarındaki reklamlara yönelik önemli bir dönüşüm planlıyor.

Xiaomi, akıllı telefon satışlarındaki kar marjını oldukça düşük tutuyor. Bu açıdan rakiplerinden çok daha uygun fiyatlı modeller satışa sunabilen firma, bu tarafta esas parayı MIUI arayüzündeki reklamlardan kazanıyor deniyor. İşte bu durum bazı kullanıcıları fazlasıyla rahatsız ediyor. Birçok kullanıcı Xiaomi telefonlardaki bu reklamları “uygunsuz, çok müdahaleci ve rahatsız edici” buluyor. İşte bu konuda bir açıklama yapan CEO Lei Jun, reklamlar konusunda önemli bir değişim yapılacağını belirtiyor. Burada reklamların tamamen kaldırılması gibi bir durum söz konusu değil. Ancak yapılan iyileştirmeler ile reklamların daha az rahatsız eder hale getirileceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi şu an MIUI 11 üzerinde çalışıyor

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıktığı üzere son iki yıldır gelen değişikliklerden farklı olarak tamamen yeni ve özel olacağı söylenen MIUI 11, bünyesinde bir ultra güç tasarruf modu taşıyor. Söylendiği kadarıyla bu mod açıldığı zaman telefonun tüm özellikleri kapatılıyor. Ultra düşük güç modunda cihazların sadece telefon görüşmesi ve mesajlaşma için kullanılabileceği söyleniyor. Baştan aşağıya yeni simge setiyle geleceği belirtilen yeni arayüz, başka yenilikler de taşıyor.

Bilindiği kadarıyla tüm sistemini kapsayan koyu arayüz modu yolda bulunuyor. Ayrıca kişilerin yüz tanıma ile parmak izini aynı anda kullanabilecekleri bir güvenlik altyapısı da geliyor. Yeni ses efektlerinin geldiğini de belirten firma, sadece ses komutlarıyla ekranın açılabileceğini söylüyor. Gelecek için bir “çocuk modu” üzerinde çalıştıklarını belirten Xiaomi, fotoğraflara özel bir çöp kutusu tasarladıklarını da aktarıyor. Ayrıca yeni sistemin paylaşılan ekran görüntülerini otomatik olarak sileceği de gelen bilgiler arasında.

İlginizi Çekebilir

Google’ın yeni bulut tabanlı oyun servisi