reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones oyunu

Türkçe dil desteği de sunan Game of Thrones oyunu nihayet yayında [Oyna]

HBO ve Warner Bros.’un iş birliğinde geliştirilen Game of Thrones Winter is Coming nihayet tüm dünyada yayına girdi. Ancak oyunla ilgili bilinmesi gereken önemli bir detay var.

HBO ve Warner Bros. bir süredir bir Game of Thrones oyunu üzerine çalışıyordu. Yoozoo Games tarafından geliştirilen gerçek zamanlı strateji oyununun nihayet tüm dünyada yayınlandığını açıkladı. Oyuncuları Yedi Krallık’a götüren yeni oyunda Demir Taht savaşına hayranlar dahil oluyor. Oyunda dizinin ikonik karakterleri de yer alıyor. Diziyi izlerken “Ben olsam şöyle yapardım” diye fikir yürüten hayranlar, bu oyunla beraber kendi stratejilerini test edebiliyor. Arkadaşlarınızı davet ederek ordu kurabildiğiniz oyunda yeni kaleler fethederek etki alanınızı genişletebilir ve Demir Taht için öne çıkabilirsiniz. Oyunda oyuncuları 30 farklı iklim ve hava koşulunun beklediği de kaydediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tarayıcı oyunu

Oyunun hikayesi ise bizi birinci sezon finaline götürüyor. Hikaye tüm döngüyü başa sarıyor ve Ned Stark’ın ölümüyle başlıyor. Oyuncular da onun yerine geçecek bir lord ya da leydi oluyor.

Oyun modlarının bazılarında oyuncuların diziden sevilen anları canlandırabileceğini de ekleyelim. Dizinin hikayesinin yeniden yazılabileceği oyun, PvE görevleriyle açılmayı bekleyen gizli hikayeler barındırıyor. Oyunda Türkçe dil desteği de bulunuyor. Oyunla ilgili bilinmesi gereken en kritik detay ise bunun bir tarayıcı oyunu olması. Game of Thrones 8. sezon 14 Nisan’dan itibaren yayınlanmaya başlayacak. 6 bölümle seriye bir nokta koyacak olan diziyi beklerken oyunu ücretsiz olarak buradan oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunun bir de masaüstü uygulaması olduğunu belirtelim.

Oyunun CGI tanıtımını haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.