reklamı kapat

POPÜLER

PUBG Mobile dağıtıcısından yeni Game of Thrones oyunu

Çin’in en büyük medya ve oyun şirketi Tencent, yepyeni bir Game of Thrones mobil oyunu için kolları sıvadı. Game of Thrones: Winter is Coming isimli oyun Yoozoo tarafından geliştirilecek.

14 Nisan’da 8. sezonunu yayınlamaya hazırlanan popüler HBO dizisi, Game of Thrones: Winter is Coming isimli yepyeni bir mobil oyuna kavuşuyor. Son zamanların en popüler mobil Battle Royale’i PUBG Mobile oyununun dağıtım haklarına sahip olan Tencent, HBO serisi için de bir adım öne çıkıyor. Dizinin Çin’deki dağıtım haklarını satın alan firma, şimdi de yeni bir mobil oyuna girişiyor. Geliştiriciliğini Yoozoo’nun üstlendiği yeni oyun için net bir çıkış tarihi verilmiyor ancak sekizinci sezonla hemen hemen aynı zamanlarda çıkabileceği işaret ediliyor. Oyunun Çin’de test sürecine başlandığı kaydediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones: Winter is Coming kapsamlı bir deneyim sunacak

Mobil oyun, hatta genel olarak oyun seri için yeni bir durum değil. Geçmişte de dizi için oyun denemeleri olmuş ve çoğu da başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Bu sebeple Tencent’in bu yeni oyunu ayrıca merak ediliyor. Tencent oyun hakkında hayli iddialı. Firma oyuncuların Tyrion Lannister gibi popüler karakterlere bürünebileceğini, Red Wedding gibi dizinin ikonik anları yeniden yaşayabileceğini ve popüler mekanları ziyaret edebileceğini belirtiyor. Firma oyunculara gerçekçi bir deneyim sunmayı amaçladığını da ekliyor. Dizinin çıkışıyla beraber oyunun çıkması durumunda daha fazla hayranın dikkatini çekebileceği de düşünülüyor. Oyunun dağıtılacağı ülkelerle ilgili ise net bir bilgi verilmiş değil. PUBG Mobile dağıtımı ile büyük bir başarı yakalayan firmanın Game of Thrones oyunu aynı popülerliğe ulaşabilecek mi göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Dizinin 8. sezon fragmanı