reklamı kapat

POPÜLER

The Office yaratıcılarından Space Force Netflix komedisi

The Office yaratıcılarının yeni Netflix dizisi komediyi uzaya taşıyor: Space Force [Video]

The Office dizisinin Amerika versiyonuna imza atan Steve Carell ve Greg Daniels yepyeni bir Netflix dizisiyle karşımıza çıkıyor. Space Force, komediyi uzaya taşıyor.

The Office dizisinin Amerika versiyonunun başrolünü ve yapımcılığını üstlenen Steve Carell, yeni Netflix dizisi Space Force ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yeni dizinin başrolünü üstlenen Carell, yaratıcı koltuğuna da oturuyor. Yaratıcı ekipte Carell’ın yanında ise yine tanıdık bir isim bulunuyor. The Office yaratıcılarından Greg Daniels da projenin yaratıcı takımında yer alıyor. Peki bizi nasıl bir hikaye bekliyor dersiniz? Açıklamalara göre yine bir “iş yeri komedisi” ile karşılaşacağız. Yani Office’i özleyenler ve yeni bölümlerinin gelmesini isteyenler aradıkları diziye kavuşabilir. Tabii küçük bir farkla. Çünkü bu sefer hikayemizdeki “iş yeri” biraz farklı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzay komedisi mi geliyor

Space Force ilhamını gerçek hayattan alıyor. Yayınlanan tanıtım fragmanında yer alan bilgi ise şu şekilde: “18 Haziran 2018’de ABD Federal Hükümeti, Birleşik Devletler ordusunun 6. ana bölüğünün kurulduğunu duyurdu. Bu yeni bölümün amacı ‘Uyduları saldırıdan korumak’ ve ‘Uzaya ilişkin diğer görevleri yerine getirmek’ olarak tanımlandı. Yani aşağı yukarı böyle bir şey. Bu, ne yapmaları gerektiğini anlamaya çalışan insanların hikayesidir.

Space Force esasen Amerika Başkanı Donald Trump’ın ortaya attığı fikirlerden biri. 13 Mart 2018’deki toplantıda “Uzayda inanılmaz işler yapıyoruz ve ben de dedim ki ‘Belki de yeni bir askeri kuvvete ihtiyacımız vardır.’ Buna Space Force diyelim. Başta ciddi değildim ama sonra dedim ki ‘Ne kadar da iyi bir fikir’ Belki de bunu yapmalıyız.” Başta şaka gibi anlaşılan olayın daha sonra ciddi olduğu ortaya çıktı. Amerika’nın uzaydaki “varlığını” ve baskınlığını artırma projesi olan bu ilginç askeri kuvvetin bütçe ayırma aşaması hala devam ediyor. Şimdilik ilk hedef 2020 gibi. Carell ve Daniels da bu ilginç duyuruyu alıyor ve bize yeni bir “iş yeri” komedisi sunuyor.

Dizinin ne zaman yayınlanacağı ve diğer Office oyuncularını barındırıp barındırmayacağı şimdilik bilinmiyor.