reklamı kapat

POPÜLER

Yedi Krallık’ı yönetmek isteyenler için yeni Game of Thrones oyunu geliyor

Game of Thrones heyecanı mobile taşınmaya hazırlanıyor. Warner Bros. ve HBO iş birliğinde Turbine tarafından geliştirilen yeni mobil MMO kendini gösterdi.

Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse söz konusu Game of Thrones olunca “işte bu” dedirtecek bir oyun ne yazık ki çıkmadı. Strateji tabanlıdan RPG’ye kadar geniş bir alanda da denemeler yapıldı üstelik. Hem PC hem mobil tarafında pek çok kez rastladığımız seri için en son Telltale kolları sıvamıştı ancak vasatı aşamayan bir oyun çıkardıkları için o da patlayamamıştı. Bu sebeple Game of Thrones oyun dünyası için adeta lanetli bir yapım. The Lord of the Rings Online’ın geliştiricisi Turbine ise bu laneti kırmayı amaçlıyor.

Turbine’ın geliştirdiği Game of Thrones: Conquest iOS ve Android için tasarlanmış bir MMO. Oyuncular kendi ailelerini yaratıyor ve rakipler karşısında ayakta kalmaya çalışıyor. Farklı ailelerle birlik olabilir, Yedi Krallık’ın dört bir yanındaki PvP arenalarında savaşabilirsiniz. Stratejik birlikteliklerin şüphesiz önemli olacağı oyuda en basit tabirle Westeros’ta hayatta kalmak için taht oyunlarını oynuyorsunuz.


Daenerys Targaryen, Jon Snow, Tyrion Lannister gibi ana hikayede yer alan karakterleri de görme şansı elde edeceğimiz oyun şimdilik ön kayıt aşamasında. Bu yılın sonlarına doğru çıkması planlanan Game of Thrones: Conquest’in resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.