reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 12 MIUI 13 Android 12

Xiaomi MIUI 13 güncellemesini alacağı iddia edilen telefonlar

Akıllı telefon pazarının en büyük isimlerinden Xiaomi, merak edilen MIUI 13 güncellemesini hangi cihazlara verecek? Bu konuda bir liste çıktı;

Xiaomi MIUI 13 arayüzü eğer kaynaklar haklıysa ağustos ayı içerisinde resmi olarak tanıtılacak ve belirli cihazlar için kullanıma sunulacak. İşte bu cihazlar bir kaynağa göre tam olarak şunlar olacak:

  • -Xiaomi Mi 11
  • -Xiaomi Mi 10 serisi
  • -Xiaomi Mi 9 serisi
  • -Redmi K40 serisi
  • -Redmi K30 serisi
  • -Redmi Note 10 serisi
  • -Redmi Note 9 serisi
  • -Redmi Note8 serisi

Daha önce Xiaomi yeni arayüzü son iki yılda çıkmış tüm telefonlarına verecek bilgisi gündemde yer alıyordu. Bu yukarıda liste de geniş bir kapsama alanına sahip. Ancak bunun resmi bir liste olmadığını belirtelim. Yani bu listede iyi ya da kötü anlamda birçok değişiklik olabilir.

Tasarımsal olarak önemli bir değişim getirmeyecek yeni sürüm, firmanın kullanıcıları arasında merakla bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 13 arayüzü ve sonrası için özel bir grup kurdu

Xiaomi şirket içinde “MIUI Pioneer Group” isimli bir grup kurdu. Bu grubun amacı MIUI arayüzde yaşanan sorunları belirlemek ve çözmek olacak.

Aktarıldığı kadarıyla MIUI arayüz son dönemde hem bug / hata hem de performans konusunda ciddi sorunlar yaşıyor. İşte bunların kontrolden çıkmasını istemeyen şirket, devasa olmasa da güzel bir adım atıyor.

MIUI Pioneer Group içerisindeki kişilerin geliştirmeler hakkında devamlı olarak Mi Community üzerinden bilgi vereceği de aktarılıyor. Kullanıcı ile şirket arasındaki bağın güçlü olması her zaman önemli bulunuyor.

Bu bağlamda firmanın ağustos ayı itibarıyla bir MIUI test merkezi açacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu hamleler gerçekten çok güzel görünüyor.

Xiaomi’nin geçmişte üst üste birçok kez sıkıntı yaratan MIUI sürümleri bulunuyor. Son hamleler bunları ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem