reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

Xiaomi MIUI 11 ile gelecek iki yeni faydalı özellik

24 Eylül tarihinde lanse edilecek Xiaomi MIUI 11 arayüz yapısı hakkında bilgile gelmeye devam ediyor. Bu sefer iki yeni özellikle gündemde.

Xiaomi imzalı yeni arayüz yapısı MIUI 11, geçtiğimiz günlerde bünyesinde yer alacak deprem uyarı sistemiyle gündeme gelmişti. Sadece Çin’de değil global olarak çalışacağı tahmin edildiği belirtilen sistem, açıklandığı kadarıyla yakınlarda ya da bölgede deprem olduğu zaman uyaracak ve duruma karşı yardımcı bilgiler sağlayacak. Bu faydalı özellik yanında arayüzde çocuklara özel bir bölüm de yer alacak. Bu bölümde çocukları riske atmadan eğlendirecek içerikler ve oyunlar bulunacak. Bir diğer özellik ise aile bireyleri arasındaki bağlantıyı güçlendirecek. Bu özellikte aile bireyleri birbirlerinin konumunu anlık olarak haritadan takip edebilecek ve birbirlerine acil durum bildirimi gönderebilecek. Burada ebeveynlerin çocuklarına kısıtlamalar koymasına da imkan tanıyacak altyapı, söylendiği kadarıyla ailedeki herkesin Xiaomi cihaz sahibi olmasını da şart koymayacak. Burada iOS ve Android uygulamaları sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 hakkındaki temel bilgiler değişmiyor

Kısa süre önce biraz daha yavaş çalışan ancak daha zengin görünen animasyonlar ile karşımıza çıkacağını öğrendiğimiz arayüz, tekrardan hatırlamak adına ilk olarak yeni simgeler ile geliyor. Genel tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, bünyesinde bir ultra güç tasarruf modu taşıyor. Bu mod açıldığı zaman telefonun tüm özellikleri kapatılıyor. Ultra düşük güç modunda cihazların sadece telefon görüşmesi ve mesajlaşma için kullanılabileceği aktarılıyor. Arayüz içinde tüm sistemi kapsayan koyu arayüz modu da bulunuyor.

Ayrıca kişilerin yüz tanıma ile parmak izini aynı anda kullanabilecekleri bir güvenlik altyapısı da sunulanlar arasında. Otomatik renk değiştirebilen AOD desteği taşıyan yeni arayüz ile reklam sorunu da ortadan kalkıyor. Firma burada bir reklamları kapatma seçeneği getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın iddialı yeni modeli iPhone 11