reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

Xiaomi MIUI 11 ile sunulacak “hayat kurtaracak” özellik

24 Eylül tarihinde lanse edilecek Xiaomi MIUI 11 arayüz yapısı, bünyesinde resmi olarak açıklandığı kadarıyla “hayat kurtaracak” bir özellik taşıyacak.

Xiaomi imzalı yeni arayüz yapısı MIUI 11, 24 Eylül tarihinde Mi Mix 4 / Mi Mix 5G / Mi Mix Alpha (Evet isim konusu çok karıştı) ve Mi 9 Pro 5G modelleriyle lanse ediliyor. Çok merak edilen sürüm, firma tarafından açıklandığı kadarıyla bünyesinde deprem uyarı sistemi taşıyacak. Sadece Çin’de değil global olarak çalışacağı tahmin edilen sistem, yakınlarda ya da bölgede deprem olduğu zaman uyaracak ve duruma karşı yardımcı bilgiler sağlayacak. Burada örneğin en yakın acil barınma yeri hakkında bilgi verilecek ya da acil durum kanallarının iletişim bilgiler paylaşılacak. Yani korkutucu bir deprem anında bulmanın zor olduğu bilgileri direkt olarak karşınıza çıkaracak özellik, kağıt üstünde gayet güzel görünüyor. Bazı bölgelerde deprem öncesi erken uyarı sistemleriyle de bağlantı olacak denilen deprem uyarı sistemi, hayat kurtaracak önemde görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 sürümü hakkında diğer bildiklerimiz ise şöyle

Kısa süre önce firmanın biraz daha yavaş çalışan ancak daha zengin görünen animasyonlar ile karşımıza çıkacağını öğrendiğimiz arayüz, ilk olarak yeni simgeler ile geliyor. Genel tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, bünyesinde bir ultra güç tasarruf modu taşıyor. Bu mod açıldığı zaman telefonun tüm özellikleri kapatılıyor. Ultra düşük güç modunda cihazların sadece telefon görüşmesi ve mesajlaşma için kullanılabileceği aktarılıyor. Arayüz içinde tüm sistemi kapsayan koyu arayüz modu da bulunuyor.

Ayrıca kişilerin yüz tanıma ile parmak izini aynı anda kullanabilecekleri bir güvenlik altyapısı da sunulanlar arasında. Otomatik renk değiştirebilen AOD desteği taşıyan yeni arayüz ile reklam sorunu da ortadan kalkıyor. Firma burada bir reklamları kapatma seçeneği getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın iddialı yeni modeli iPhone 11