reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

Xiaomi’den hayati öneme sahip MIUI 11 özelliği

Xiaomi tarafından geliştirilen yeni arayüz yapısı MIUI 11, hayati öneme sahip bir özellik kazandı. Daha önce duyulan bu özellik deprem odaklı.

Xiaomi MIUI 11 arayüzü artık Çin merkezli olarak yerleşik deprem uyarı sistemine sahip. “Institute of Care-life” ortaklığında geliştirilen sistem, Çin’de gerçekleşen sarsıntıları daha deprem dalgaları gelmeden “onlarca saniye önce” akıllı telefonlarda ve aynı zamanda akıllı Mi TV’lerde gösterebiliyor. Anlık bir önlem için güzel duran ve hayat kurtarma potansiyeli olan sistemin, şimdilik Çin dışına çıkması beklenmiyor. Ancak Xiaomi’nin bu konuda tek olmadığı belirtelim. Daha önce Apple gibi başka firmaların da belirli bölgelerde tarz adımlar sistemler kullandığı belirtiliyor. Ancak Xiaomi’nin sistemi direkt olarak entegre kullanması süreçte fark yaratıyor. Bu arada Xiaomi, arayüz için “Sunlight Mode” isimli bir modu da getiriyor. Bu mod telefon güneş ışığı altına çıktığı zaman parlaklığı maksimum düzeyin üstüne getirebiliyor. Böylece telefon ekranı daha rahat görülebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 hangi cihazlara geliyor?

Arayüz “Mi 9 Pro 5G, Mi 6, Mi Mix 2, Redmi Note 7, Mi CC9, Mi 9, Redmi K20 Pro, Redmi 6 Pro, Mi Note 3, Redmi S2 Redmi Note 5A, Redmi 7A, Mi 9 SE, Mi Mix 3, Mi Mix 2S, Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Explorer, Mi 8 Pro, Mi 8 Lite, Mi Max 3, Redmi 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi K20, Redmi 8, Redmi 8A, Redmi 5, Redmi 4 ve Redmi Note 5″ gibi telefonlar için gönderiliyor. Bunlara ek olarak “Xiaomi Mi MIX, Mi 5s, Redmi 5, Mi 5s Plus, Mi 5X, Redmi 5 Plus, Mi 5C, Mi Note 2, Redmi 5A, Mi Play, Mi Max 2, Redmi 4X ve Redmi Note 5A” gibi eski cihazlar da MIUI 11’e geçiş yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro