reklamı kapat

POPÜLER

Vikings 6. sezon finalinden sonra netflix için yeni diziyle devam edecek

Finale hazırlanan Vikings hayranları için Netflix müjdesi

Vikings 6. sezon bölümleriyle final yapmaya hazırlanıyor. Ancak macera orada sonlanmıyor. Netflix, hayranları mutlu edecek bir karara imza attı.

4 Aralık’ta başlayacak olan Vikings 6. sezon, hikayeyi noktalamaya hazırlanırken; Netflix bir kez daha hayranları mutlu edecek bir hamle yapıyor. Dizi 6. sezonla yayınlandığı History kanalında son bulsa da, popüler çevrim içi yayın servisi aynı evrende geçecek devam dizisini çekmeye hazırlanıyor. Vikings: Valhalla olarak açıklanan yeni dizi orijinal diziden 100 yıl sonrasını konu alacak. Valhalla da Leif Erikson, Harald Harada, Freydis ve William the Conqueror gibi yaşamış en ünlü Vikinglerin hikayelerini aktaracak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix diziyi orijinal yaratıcısıyla döndürüyor

Çevrim içi yayın servisi yeni dizi için de orijinal dizinin yaratıcısı Michael Hirst ile anlaştı. Baş yapımcılığı üstlenen Hirst’e senaryo ve dizi yürütücülüğü tarafında Jeb Stuart eşlik edecek. Morgan O’Sullivan da baş yapımcı olarak projedeki yerini alıyor. Yeni dizinin hayranların seriyle ilgili sevdiği detaylardan uzaklaşmayacağı konusunda da güvence veriliyor. Proje anlaşmayı yeni tamamladığı için şimdilik senaryo detaylarına dair bilgi yok. Oyuncu kadrosunun da ilerleyen zamanlarda netleşmesi bekleniyor. Elbette tarih bilgisi de bulunmuyor.

Vikings’in ilk beş sezonunun da Netflix Türkiye kütüphanesinde yayında olduğunu belirtelim. Yeni sezondan önce diziyi hatırlamak isteyebilir ya da yeni diziden önce hikayeye göz atabilirsiniz. Dizinin 6. sezon fragmanını haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Dizinin 6. sezon fragmanı