reklamı kapat

POPÜLER

Vikings hayranlarını sevindirecek gelişme

13 Eylül 2017

Beşinci sezon bölümleriyle kasım ayında ekrana dönecek olan Vikings cephesinden müjdeli haber geldi. Bu gelişmeyle birlikte dizinin hayranları rahat bir nefes aldı.

Dünyanın dört bir yanında büyük ilgiyle takip edilen Vikings dördüncü sezon finaliyle birçok farklı gelişmeye kapı açmıştı. Uzunca bir süre hikayenin ana kahramanı olarak seyrettiğimiz Ragnar Lothbrok‘un hayata gözlerini yummasıyla birlikte güç mücadelesi bir kez daha başladı. Ragnar’ın ölümünün ardından tahtı oğlu Ivar devralıyor. Ragnar‘ın büyük oğlu Bjorn ve Floki’yi ise farklı serüvenler bekliyor. Tüm bunların üstüne bir de The Tudors ile tanıdığımız Jonathan Rhys Meyers diziye dahil oluyor. Onun Bishop Heahmund karakterine hayat vermesi bekleniyor.

Heyecanlı gelişmelere sahne olacağını bildiğimiz beşinci sezon daha izleyici karşısına çıkmadan altıncı sezon müjdesi geldi. History kanalı dizinin gelecek yıl da ekrana döneceğini garanti altına almış oldu. İlk bilgilere bakılırsa altıncı sezon yine 20 bölümden oluşacak ve iki parça halinde seyirci karşısına çıkacak. Yeni bölümler için çekimlerin bu sonbahar aylarında İrlanda‘da başlaması bekleniyor.

Eğer herhangi bir değişiklik olmazsa Vikings’in beşinci sezonu Amerika’da 29 Kasım‘dan itibaren ekrana gelecek. Altıncı sezonun yayın tarihi ise henüz belli değil.