reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11 MIUI 10

Yeni döneme geçiş; işte Xiaomi MIUI 11 ve hakkında açıklanan ilk bilgiler

Sektörün en büyük isimlerinden birisi haline gelen Xiaomi, MIUI 10 arayüz yapısının yerini alacak MIUI 11 için ilk açıklamayı yaptı.

Xiaomi güncelleme konusunda üzmeyen firmalar arasında yer alıyor. Bu açıdan yeni arayüz yapısı MIUI 10’u onlarca farklı modele gönderen firma, artık bir sonraki aşamaya geçme kararını almış durumda. Resmi olarak yapılan açıklamaya göre MIUI 11 için geliştirme çalışmaları başlamış. Son iki yıldır gelen değişikliklerden farklı olarak tamamen yeni ve özel olacağı söylenen MIUI 11, henüz nasıl görünecek bilinmiyor. Merkezinde katlanabilir akıllı telefonların yer alacağını tahmin ettiğimiz yeni nesil arayüz, çok hızlı olacak deniyor. Özellikle yapay zeka üzerine kurulacağı belirtilen arayüz, kullanımı kolaylaştıracak birçok özellik taşıyacak gibi görünüyor. Samsung One UI arayüz yapısından ciddi şekilde ilham alınacağı düşünülen altyapının, ne zaman resmi olarak tanıtılacağı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güncel sürüm Xiaomi MIUI 10 şu detaylara sahip

Yeni nesil arayüz, hatırlamak adına gerçekten güzel özellikleri bünyesinde barındırıyor. Burada ilk olarak yeni “son kullanılan uygulamalar” sayfası karşımıza çıkıyor. Çerçevesiz ekranlı modeller ışığında hazırlanan yeni tasarım, ekran alanını maksimize ediyor ve daha fazla uygulamayı karşınıza getiriyor. Bu ekranda birçok yeni kaydırma hareketi de kullanıcıları karşılıyor. Yeni arayüzün temelinde şaşırtmayan şekilde yapay zeka yer alıyor. Kişilerin kullanım alışkanlıklarını inceleyen arayüz, buna özel ayarlamalar ile performansı artırıyor.

Yapay zeka özellikle kamera tarafında kendisini gösteriyor. Arayüz ile artık tek kameralı Xiaomi akıllı telefonlarda da Bokeh modu yer alıyor. Google’ın Pixel 2 modellerine benzer süreçle tek kamerayla dahi arkası bulanık fotoğraflar çekilebiliyor. Akıllı tüm Mi cihazlara tek bir merkezden erişim sunan altyapı, yeni ses efektlerini de bünyesinde taşıyor. Ayrıca kullanıcıları doğal sesler ile rahatlatacak bir özellik de aktif olarak sunuluyor.

İlgili Video

MIUI 10 için hazırlanan resmi tanıtım videosu