reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Note 5a Redmi Note 5a Prime MIUI 10

Xiaomi Redmi Note 5a ve Note 5a Prime için çok güzel güncelleme gelişmesi

Birçok Xiaomi akıllı telefon modeli için gelen yeni nesil arayüz MIUI 10 için Redmi Note 5a ve Note 5a Prime sahiplerini sevindiren bir haber var.

Xiaomi’nin Türkiye’de aktif olarak satılan modelleri Redmi Note 5a ve Note 5a Prime, uzun zamandır MIUI 10 güncellemesini alacak haberleriyle gündemde geliyordu. Yaşanan sorunlar nedeniyle ertelenen güncelleme, sonunda global olarak dağıtıma çıktı. Direkt olarak buradaki bağlantıdan elde edebileceğiniz yeni nesil arayüz, Android 7.1 Nougat temelli. Bu saatten sonra Android 8.0 Oreo’ya geçmeyeceği tahmin edilen telefonlar, yine de arayüz açısından çapı yakalıyor ve bu da telefonların sahipleri için oldukça güzel görünüyor. Biliyorsunuz firma şu sıralar MIUI 11 üzerinde de aktif olarak çalışmalar yürütüyor. Yeni arayüzün çok daha farklı olacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 10 neler getiriyor?

Yeni nesil arayüz, hatırlamak adına gerçekten güzel özellikleri bünyesinde barındırıyor. Burada ilk olarak yeni “son kullanılan uygulamalar” sayfası karşımıza çıkıyor. Çerçevesiz ekranlı modeller ışığında hazırlanan yeni tasarım, ekran alanını maksimize ediyor ve daha fazla uygulamayı karşınıza getiriyor. Bu ekranda birçok yeni kaydırma hareketi de kullanıcıları karşılıyor. Yeni arayüzün temelinde şaşırtmayan şekilde yapay zeka yer alıyor. Kişilerin kullanım alışkanlıklarını inceleyen arayüz, buna özel ayarlamalar ile performansı artırıyor.

Yapay zeka özellikle kamera tarafında kendisini gösteriyor. Arayüz ile artık tek kameralı Xiaomi akıllı telefonlarda da Bokeh modu yer alıyor. Google’ın Pixel 2 modellerine benzer süreçle tek kamerayla dahi arkası bulanık fotoğraflar çekilebiliyor. Akıllı tüm Mi cihazlara tek bir merkezden erişim sunan altyapı, yeni ses efektlerini de bünyesinde taşıyor. Ayrıca kullanıcıları doğal sesler ile rahatlatacak bir özellik de aktif olarak sunuluyor.

İlgili Video