reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi MIUI 10

Xiaomi telefonlara çağ atlatacak MIUI 10’un global çıkış tarihi açıklandı [Video]

Çin’in teknoloji devlerinden XiaomiMi 8, Mi 8 Explorer Edition ve Mi 8 SE‘yi tanıttığı etkinlikte MIUI 10‘u da görücüye çıkarttı. Şirket bugün ise beklenen arayüzün global çıkış tarihini açıkladı.

Advertisement

Xiaomi telefon sahipleri tarafından merakla beklenen MIUI 10, resmi açıklamaya göre haziran ayının ortasında OTA güncellemesi ile aşağıda belirttiğimiz telefonlara geliyor. İlk olarak beta takısıyla dağıtıma çıkacak arayüz, güzel özellikleri bünyesinde barındırıyor. Burada ilk olarak yeni “son kullanılan uygulamalar” sayfası karşımıza çıkıyor. Yeni modeller ışığında hazırlanan yeni tasarım, ekran alanını maksimize ediyor ve daha fazla uygulamayı karşınıza getiriyor. Bu ekranda birçok yeni kaydırma hareketi de kullanıcıları karşılıyor. Yeni arayüzün temelinde şaşırtmayan şekilde yapay zeka yer alıyor. Kişilerin kullanım alışkanlıklarını inceleyen MIUI 10, buna özel ayarlamalar ile performansı artırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapay zeka özellikle kamera tarafında kendisini gösteriyor. Artık tek arka kameralı Xiaomi akıllı telefonlarda da Bokeh modu yer alıyor. Google’ın Pixel 2 modellerine benzer süreçle tek kamerayla dahi arkası bulanık fotoğraflar çekilebiliyor. Bu arada yeni arayüzde yeni bir sürüş modu da yer alıyor. Otomobil içerisindeki telefon kullanımlarına odaklanan yeni mod, sesli komutlar üzerine odaklanıyor. Akıllı tüm Mi cihazlara tek bir merkezden erişim sunan altyapı, yeni ses efektlerini de bünyesinde taşıyor. Ayrıca kullanıcıları doğal sesler ile rahatlatacak bir özellik de aktif olarak sunuluyor.

Xiaomi MIUI 10
Xiaomi MIUI 10
Xiaomi MIUI 10
Xiaomi MIUI 10
Xiaomi MIUI 10

Yeni Xiaomi Mi 8 ailesinden başka MIUI 10’u alacak akıllı telefonlar ise şöyle

“Mi Mix 2, Mi 6, Mi 5s Plus, Mi 5s, Mi 5, Mi 4, Mi 3, Mi Note 2, Mi Max 2, Mi Max, Redmi Note 5 (Hindistan), Redmi Note 5 Pro, Redmi Note 5A, Redmi Note 5A Prime, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi Note 4 (TW), Redmi Note 3, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 3S, Redmi Y2, Redmi Y1 Lite ve Redmi Y1.”