reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

rally

Citroen’den ralli tutkunlarının ilgisini çekecek haber [Video]

Citroen’in Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan takımı Citroen Total Abu Dhabi WRT, şampiyonanın yedinci ayağına hazır. 7-10 Haziran tarihleri arasında İtalya’da düzenlenecek olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın yedinci ayağı Rally Italia Sardegna’da Citroën’i iki ekip temsil edecek.

Advertisement

2018 Dünya Ralli Şampiyonası’nın altıncı ayağı olan Rally Portugal’ın ardından sıra İtalya’da düzenlenecek Rally Italia Sardegna’da. Sardunya Adası’nın benzersiz doğal güzellikleriyle çevrili toprak etaplarında düzenlenecek rallide takımlar ve pilotlar zorlu koşullarda en iyi puanı almak için çalışacaklar.

Rally de Portugal’da üç ekip ile start alan Citroën Total Abu Dhabi WRT, Rally Italia Sardegna’da iki ekip ile start alacak. Craig Breen – Scott Martin ikilisinin yanında Mads Östberg – Torstein Eriksen ikilisi de Citroën Total Abu Dhabi WRT için İtalya’da etaplarda olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yarış ile ilgili bilinmesi gerekenler

20 etaptan oluşan yarışın özel etap uzunluğu 314.36 km.
Yarışta ekipleri ve otomobilleri zorlu toprak etaplar kadar yüksek hava sıcaklığı da zorlayacak.
Citroën, Rally Italia Sardegna’da 5 kez podyumun en üst basamağında yer aldı. Sébastien Loeb Xsara WRC ile 2005 ve 2006 yılında, C4 WRC ile 2008 yılında, DS3 WRC ile 2011 yılında ve Mikko Hirvonen DS3 WRC ile 2012 yılında Citroën’e bu liderlikleri getiren isimler oldu.