reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 10

Popüler Xiaomi telefonlar için beklenen “MIUI 10” dağıtıma çıktı

Akıllı telefon dünyasının son dönemdeki gözde ismi Xiaomi, “Mi 6, Mi Mix 2, Redmi S2, Redmi Note 5 Pro/Redmi Note 5 ve Mi Mix 2S” modelleri için MIUI 10‘u dağıtıma çıkardı. İşte süreç hakkında bilinmesi gerekenler.

Xiaomi telefon sahipleri tarafından merakla beklenen MIUI 10, yukarıdaki modeller için telefon sahiplerine gönderilmeye başlandı. Yeni arayüzü elde edebilmek için maalesef henüz bir direkt indirme bağlantısı bulunmuyor. Bunu yakın zaman içerisinde sunacağı söylenen firma, şu an yeni arayüzü MIUI 9 Global Beta ROM kullanan ve MIUI 10’un Global Beta ROM’una kayıt yaptıranlara sağlıyor. Bu kişilerin telefonlarındaki “Ayarlar Telefon Hakkında > Sistem Güncelleme > Güncellemeleri kontrol et” yolunu kullanması gerekiyor. Yukarıdaki iki şartı sağlayanlar bu şekilde yeni arayüze geçiş yapabiliyor. Telefonlara çağ atlatacak özellikleri bünyesinde barındıran güncelleme, direkt olarak aşağıda belirttiğimiz birçok diğer modele de aktif olarak geliyor. Sadece kişilerin biraz sabırlı olması gerekiyor.

Xiaomi MIUI 10

Şirketin önemli modellerinden Mi Mix 2S

Uzun süre boyunca beta takısıyla kalacak gibi duran arayüz, hatırlamak adına gerçekten güzel özellikleri bünyesinde barındırıyor. Burada ilk olarak yeni “son kullanılan uygulamalar” sayfası karşımıza çıkıyor. Çerçevesiz ekranlı modeller ışığında hazırlanan yeni tasarım, ekran alanını maksimize ediyor ve daha fazla uygulamayı karşınıza getiriyor. Bu ekranda birçok yeni kaydırma hareketi de kullanıcıları karşılıyor. Yeni arayüzün temelinde şaşırtmayan şekilde yapay zeka yer alıyor. Kişilerin kullanım alışkanlıklarını inceleyen arayüz, buna özel ayarlamalar ile performansı artırıyor.

Yapay zeka özellikle kamera tarafında kendisini gösteriyor. Arayüz ile artık tek kameralı Xiaomi akıllı telefonlarda da Bokeh modu yer alıyor. Google’ın Pixel 2 modellerine benzer süreçle tek kamerayla dahi arkası bulanık fotoğraflar çekilebiliyor. Akıllı tüm Mi cihazlara tek bir merkezden erişim sunan altyapı, yeni ses efektlerini de bünyesinde taşıyor. Ayrıca kullanıcıları doğal sesler ile rahatlatacak bir özellik de aktif olarak sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni cihazlar haricinde Xiaomi MIUI 10’u alacak diğer akıllı telefonlar şöyle

“Mi 5s Plus, Mi 5s, Mi 5, Mi 4, Mi 3, Mi Note 2, Mi Max 2, Mi Max, Redmi Note 5A, Redmi Note 5A Prime, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi Note 4 (TW), Redmi Note 3, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 3S, Redmi Y2, Redmi Y1 Lite ve Redmi Y1.”

İlgili Video

Yeni arayüzün getirdiklerine bir de böyle bakın