reklamı kapat

POPÜLER

DC

Avengers Infinity War senaristlerinden DC filmlerine tavsiye

Marvel Sinematik Evreni her geçen gün farklı bir başarı kazanırken, DC filmleri belirsizlikler içinde kayboluyor. Bu gidişatın düzelmesi için Warner Bros’un radikal adımlar atması gerekiyor. Avengers Infinity War senaristlerinin ise çok daha temel bir tavsiyesi var.

2 milyar dolar gişe hasılatı elde eden Avengers Infinity War’u kaleme alan Christopher Markus ve Stephen McFeely geçtiğimiz günlerde Kevin Smith’in programına konuk oldu. Onlara DC sinema evreni nasıl kurtulur diye sorduklarında şöyle yanıt verdiler:

Christopher Markus: Artık biraz zorunluktan dolayı Marvel’ın şimdiye kadar yaptıklarına bakmaları lazım. Başlangıçta Marvel A sınıfı süper kahramanlara sahip değildi. Spider-Man ve X-Men’in hakları başka bir stüdyolardaydı. Onlar da oturdu ve Iron Man gibi bilinen ama çok meşhur olmayan bir karakter için iyi bir film ortaya koydu.

Batman, Superman, Wonder Woman’ın filmlerini bir kenara koyarsak, hangi karakterleri seçeceklerine karar vermeleri lazım. Son oturup gerçekten iyi bir film yapmaya odaklanmaları gerekiyor çünkü şimdiye kadar çok fazla deneme yaptılar.

Stephen McFeely: Açıkçası DC evrenini yakından tanımıyorum ama stratejik olarak bakıp sadece bir tane film yapmalarını tavsiye edebilirim. Justice League’den örnek vermek gerekirse “Bir kişi kurtar” denebilir.

Aslına bakarsanız bu fazlasıyla makul bir tavsiye. Tıpkı Marvel gibi ufaktan başlayıp başarılı filmleri arka arkaya çıkarttıktan sonra sağlam temeller atmak mümkün. Ardından DC sinema dünyasını ufak ufak büyütmek ve istenen seviyeye getirmek mümkün olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Justice League fragmanı