reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Yazarların tesadüfen bulduğu Avengers Endgame çözümü

Avengers Infinity War sonrası sorunların düzeltildiği Avengers Endgame filmi için gereken en hayati çözümün yazarlar tarafından tesadüfen bulunduğu ortaya çıktı.

Avengers Endgame’in sorunları kahramanlarımızın zaman yolculuğunun mümkün olduğunu keşfetmesiyle çözüldü. Böylece geçmişe gidip sonsuzluk taşlarını toplamaları ve Thanos‘un yaptıklarını geri almaları mümkün oldu. Fakat zaman yolculuğu çözümünün mantıklı bir temele oturtulması yani gerekli çözümün bulunması tesadüfen bulundu. Bu süreci anlatan filmin senaristlerinden Christopher Markus oldu.

Avengers Endgame çözümü

“Avengers Infinity War sonrası büyük bir problemdi. Yazım aşaması devam ederken ilk filmin Thanos’un parmak şıklatmasıyla bitmesini istediğimizi biliyorduk. Fakat Endgame’de oluşan bu sorunun düzeltilmesi gerekiyordu. Biz de bunu kolaya kaçarak yapmak istemiyorduk. Thanos’un yaptığı şeyin işe yaramaması saçma olurdu. Zaman yolculuğu fikri ise ucuz bir bilim kurgu çözümü gibi hissettiriyordu. O yüzden ‘bu çok saçma olur yapamayız’ diye düşünüyorduk.

Sonrasında şahane bir şey oldu. Infinity War’da Ant-Man’i kullanamamıştık. Çünkü onun ikinci solo filminin yolda olduğunu biliyorduk. Eğer Infinity War’da kullansaydık çok depresif bir Ant-Man filmi ortaya çıkacaktı. Kimse Paul Rudd’ı depresif bir hikayede izlemek istemez. Bu yüzden onu dışarıda tuttuk. Fakat ikinci filmde Ant-Man’in yer almaması için bir sebep yoktu. Bu da Hank Pym’in keşifleri ve Kuantum evreninin kullanılabileceği anlamına geliyordu. Ben de gidip kuantum evrenini internette arattım. Çıkan sonuç bize çözümü verdi.

Aylardır Avengers Endgame’deki sorunu çözecekfikri arıyorduk. 2015’in sonbahar aylarıydı. Başka bir şeyi konuşurken kuantum evrenini aratmamla işler değişti. Orada zaman farklı bir şekilde akıyordu. Bunu fark edince elimi kaldırdım ve ‘zaman yolculuğu makinesi yapabiliriz çünkü bunun için güzel bir bahanemiz var’ dedim. Bu fikir fizik kuralları açısından doğru olmayabilir ancak biz zaman yolculuğu belgeseli çekmiyorduk.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Christopher Markus‘un bu açıklamasıyla anlıyoruz ki herkes için bariz olan çözüm, Avengers Endgame ekibi tarafından tesadüfen bulundu. Elbette çözümün 2015 senesinde bulunduğunu da unutmamak gerekiyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı