reklamı kapat

POPÜLER

Nick Fury

Marvel’ın engel olduğu Fantastic Four 2’de Nick Fury hamlesi

Marvel stüdyolarının Fantastic Four 2 filminde Nick Fury karakterinin kullanılmasına engel olduğu ortaya çıktı. Üstelik bu hamlenin oldukça mantıklı bir sebebi var.

Fox stüdyolarının Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer filminde Nick Fury’e yer vermek istediği ortaya çıktı. 2005 senesinde vizyona giren Fantastic Four gişede başarılı olunca hemen devam filmi planlanmaya başlanmıştı. 20th Century Fox ve filmin yönetmeni Tim Story ikinci filmde Nick Fury’e yer vermek ve onu birleştirici bir güç olarak kullanmak istiyordu. Normalde Fury, Marvel’ın haklarını sattığı karakterlerden biri değildi. Fox’un bu niyetle Marvel ile irtibata geçtiği ve Nick Fury karakterini kullanmak istediklerini ifade ettikleri biliniyor. Ancak Marvel “bu karakteri kullanmak istiyorsanız haklarını satın almanız” lazım diyerek karşılık verdi. 20th Century Fox ekstra ödeme yapmak istemedikleri için fikirden vazgeçti. Fury’nin üstleneceği rol General Hager karakterine devredildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel’dan Fox’a Nick Fury engeli

Marvel’ın bu hamlesinin amacının ekstra kazanç elde etmek değil, Nick Fury karakterlerini kendilerine saklamak olduğu düşünülüyor. Bildiğiniz gibi karakter ilk olarak 2008 senesinde Iron Man filminin bonus sahnesinde kullanılmıştı. Ardından da Avengers ekibini bir araya getiren kişi olmuştu. Stüdyonun bu planlar sebebiyle Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer filminde Nick Fury’nin kullanılmasına engel olduğu tahmin ediliyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı