reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 ailesinin tanıtım tarihi ve yeri belli oldu

Çok merak edilen Huawei Mate 30 ailesinin sağlam kaynakların daha önce de söylediği tanıtım tarihi ve tanıtımın yapılacağı ülke belli oldu.

Huawei Mate 30 ailesiyle artık kesin olarak 19 Eylül tarihinde Almanya Münih‘te yapılacak özel bir etkinlik kapsamında tanışıyoruz. Mate 30 Lite, Mate 30, Mate 30 Pro ve Mate 30 5G modellerinden oluşan aile için artık gerçekten çok az kalmış durumda. Bu etkinlikte Lite haricindeki tüm modelleri göstermesi beklenen Huawei, Samsung Galaxy Note 10 Plus’a kaptırdığı DxOMark liderliğini de kısa süre içerisinde alacak izlenimi oluşturuyor. Amerika ile olan sorunların gölgesinde yapılacak etkinlik, yine de büyük merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 ailesi en çok Android konusunda korkutuyor

Daha önce de dediğimiz gibi telefonların Android ile gelmeme ihtimalleri bulunuyor. Burada nasıl bir yolun izleneceği gerçekten büyük merak uyandırıyor. Modellerden özellikle Mate 30 Pro ve arkasındaki kamera sistemi merak uyandırıyor. Telefonun arkasında 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. 40 megapiksel Sony sensörlerden ilkinin 1/1.5 inç boyuta ve f/1.6 – f/1.4 değişken diyaframa sahip olacağı biliniyor. Diğer 40 megapiksel sensörün ise 1/1.7 inç boyuta ve 120 derece ultra geniş açıya sahip olduğu belirtiliyor. Modelin çiftli kurulumla çok yüksek bir gece çekim performansı getirmesi bekleniyor. Her iki telefonda da 25W gücünde kablosuz şarj desteği bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A80 kamera sağlamlık testi

İLGİLİ HABERLER