reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30

Huawei Mate 30 ailesinin çıkış tarihi belli oldu

Huawei şu sıralar P30 ve P30 Pro ile gündemden düşmüyor. Ancak yapılan resmi açıklamaya göre Huawei Mate 30 ailesi de aktif olarak masada bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta duyduğumuz üzere firma Mate 20 Pro’dan son 4.5 ay içerisinde tam 10 milyon sevk gerçekleştirildi. Bunun daha önceki P-Serisi ve Mate Serisi modelleri geride bıraktığını belirten Huawei, telefonlarını Amerika pazarında satamıyor olmasına rağmen yüksek rakamlar elde etmeye devam ediyor. Buna ek olarak P-Serisi modellerden daha çok dikkat çeken Mate ailesinin yeni modelleri için de çalışmalar sürüyor. Resmi olarak verilen bilgiye göre Huawei Mate 30 modelleri şu an aktif şekilde test ediliyor. Peki yeni aile tam olarak ne zaman geliyor? Yine şirket yetkililerine göre Huawei Mate 30 ailesiyle eylül ya da ekim ayında tanışıyoruz. Yani biraz daha beklememiz gerekecek telefonlar, P30 ailesinin sundukları göz önüne alındığı zaman oldukça heyecanlandırıyor. Firmanın özellikle kamera tarafında daha fazla ne yapabileceği ya da elinde neler olduğu gerçekten büyük merak uyandırıyor. Bu aileye gücünü Kirin 985 işlemcinin vermesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro modeli şu detaylara sahipti

6,39 inç boyutunda 3210×1440 piksel AMOLED ekran üzerine kurulan telefon, bu ekranda geniş bir çentik taşıyor. Kutusundan Android 9.0 üzerinde çalışan EMUI 9.0 ile çıkan model, gücünü Kirin 980 işlemci ve 6 GB RAM’den alıyor. Telefon özellikle Leica imzalı üçlü kamera sistemiyle dikkat çekiyor. Burada 40 MP (f1.8) geniş açı + 8 MP (f2.4) telefoto + 20 MP (f2.2) ultra geniş açı arka kamera ve 24 MP (f2.0) ön kamera kurulumu karşımıza çıkıyor.

İlgili Video